Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kategoria: Wydarzenia

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz zastępca prezydenta Magdalena Majka wzięli udział w uroczystości jubileuszu 100-lecia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.  
 


 

- To jest uroczystość dla nas – ludzi sądu, a nawet szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości: sędziów, prokuratorów, służb mundurowych, które na co dzień występują w sądzie. Jest to święto na pewno pracowników, ale mam nadzieję, że w jakimś sensie także święto mieszkańców Sądecczyzny, Podhala, powiatu gorlickiego i limanowskiego, którzy korzystają z działalności naszych jednostek Sądu Okręgowego i podległych mu Sądów Rejonowych – mówił Prezes Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Zbigniew Krupa. – Te sto lat to jest masa czasu. Chcę zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że polepszyliśmy warunki lokalowe. Najpierw przejmowaliśmy obiekty sądowe XIX-wieczne, remontowaliśmy je i rozbudowywaliśmy, a w ciągu ostatnich trzydziestu lat poprawiliśmy bazę lokalową i wprowadziliśmy sądy w dwudziesty pierwszy wiek. Zwłaszcza mam na myśli nowy budynek sądu przy ulicy Smolika w Nowym Sączu, który jest naszą dumą.


Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnień jubileuszowych dla sędziów w stanie spoczynku, prokuratorów i emerytowanych pracowników sądu. Wręczali je: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak i naczelnik Wydziału Kurateli Ministerstwa Sprawiedliwości Łukasz Burlig oraz Prezes Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Zbigniew Krupa i Wiceprezes Ewa Ślusarczyk. 
 

Uczestnicy uroczystości jubileuszowej wysłuchali wykładu dr Roberta Tabaszewskiego z Katedry Praw Człowieka KUL, który przybliżył historię nowosądeckiego Sądu Okręgowego oraz koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

       
       
       
       

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-04-12 14:43:55