W weekend w Muszynie zakończył się Turniej POPRAD MUSZYNA CUP. Na murawie stadionu MKS Poprad Muszyna spotkało się ponad 200 młodych piłkarzy z różnych stron Polski i Europy. W obu kategoriach wiekowych (roczniki 2009 i 2010) zwyciężyły drużyny z Powiatu Wejherowskiego.

- Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że mogliśmy gościć młodych piłkarzy z naszych partnerskich miast i powiatów. Mecze były bardzo zacięte, ale rozegrane zgodnie z zasadami fair play. Każda z drużyn została udekorowana medalami, a zwycięzcy – pucharami. Każdy z zawodników otrzymał też upominki od Starostwa Powiatowego.

Starosta podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie powiatowej imprezy.

Podczas uroczystego podsumowania dwudniowej imprezy obecni byli: starosta Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, burmistrz Miasta i Gminy Muszyna Jan Golba, pomysłodawca imprezy radny Stanisław Sułkowski oraz: członek Zarządu Powiatu Marian Dobosz, radni powiatowi: Joanna Szewczyk-Kubacka, Andrzej Gancarz, sekretarz Powiatu Monika Dziedzina.

Wyniki:

Rocznik 2009 r.

I Powiat Wejherowski

II Serbia

III Piast Gliwice

Rocznik 2010

I Powiat Wejherowski

II Piast Gliwice

III Rumunia

(olsz)

Fot. Maria Olszowska