Jutro 15 czerwca (sobota) na sądeckim Rynku odbędzie się Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Boksie. W Nowym Sączu zaprezentują się zawodnicy z całego kraju, a także dwa kluby z Niemiec i jeden z Litwy. 

 

- Chciałbym w imieniu Pana Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla zaprosić na jutrzejsze wydarzenie. Będzie to cykl rozgrywek, które będą miały swój początek jutro 15 czerwca. Jednak będą się one rozgrywać w innych miejscowościach do października – tłumaczy Piotr Lachowicz, Sekretarz Miasta Nowego Sącza. 

Na sympatyków boksu czekają pojedynki w każdej kategorii wiekowej - od młodzika, przez kadeta, juniora do seniora.

- Walki będą się toczyły od godziny 12 do około 21. Bardzo się cieszę i jestem podekscytowany, ponieważ nie zabraknie emocji. Zawodnicy będą walczyć we wszystkich kategoriach wagowych i przedziałach wiekowych. Mam nadzieje, że to wydarzenie zapisze się na stałe w Nowym Sączu i co roku będziemy mogli się spotykać 15 czerwca – wyjaśnia Paweł Kołodziej, organizator turnieju.

Jednak to nie koniec atrakcji, które czekają w ten weekend na mieszkańców. Na sądeckim Rynku będzie się odbywał także Zlot Food Trucków.

- To bardzo popularna impreza wśród mieszkańców. Już dzisiaj od godziny 16 będzie można skosztować różnych dań kuchni nie tylko europejskiej. – mówi Marcin Poręba, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta. - Foodtrucki będą także w trakcie gali bokserskiej do godziny 22 oraz w niedzielę (16 czerwca) do godziny 20. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Bawmy się, jest ciepły słoneczny weekend i bądźmy wszyscy razem na naszej pięknej sądeckiej starówce.

Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Boksie odbędzie się jeszcze w Brzesku, Myślenicach, Czchowie i Gnojniku.
 
 
 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-14 11:44:33