Powiat Nowy Sącz: Chociaż uczą się w technikach i liecach, będą mieli lekcje z wykładowcami uczelni wyższych

3 min czytania

180 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki skorzysta z dodatkowych zajęć, które sprawią, że po ukończeniu nauki, młodzież będzie miała większe szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy.

Program będzie realizowany od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 r. Jego wartość t: 267 798,13 zł, w tym: dofinansowanie 254 408,22 zł; wkład własny Powiatu Nowosądeckiego: 13 389,91 zł.

W ramach projektu będą prowadzone zajęcia on-line przez nauczycieli akademickich/ doktorantów uczelni wyższych w formie wideokonferencji w czasie rzeczywistym z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia zostaną przeprowadzone w obszarach tematycznych zadeklarowanych przez daną szkołę:

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie , Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; przedsiębiorczość - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu , Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej , Technikum: matematyka - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łąck u, Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Jana Pawła II w Krynicy Zdroju , Technikum: informatyka - zajęcia prowadzone przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej; Liceum ogólnokształcące: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Liceum Ogólnokształcące : język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie; biologia - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach , Liceum Ogólnokształcące: geografia - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu : język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie : chemia zajęcia prowadzone przez Politykę Krakowską.

W ramach projektu zostaną również zorganizowane wyjazdy uczniów na zajęcia stacjonarne na uczelni wyższej we wszystkich wymienionych powyżej obszarach.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba posiadająca status ucznia technikum/liceum jednej ze szkół:

Zespół Szkół im. k prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie,

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju,

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach,

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu,

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie.

W ramach roku szkolnego 2020/2021 przewiduje się realizację 30 godzin zajęć on-line, w każdym z obszarów tematycznych.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw na rynku pracy u 180 uczennic i uczniów techników i liceów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki poprzez udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych w okresie od 01.09.2020 roku do 31.08.2021 roku.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobligowane są do zapoznania z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz złożenia kompletnie wypełnionych załączników do Regulaminu.

Dokumenty rekrutacyjne:

- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

- Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia

- Załącznik nr 2 Oświadczenie ucznia

Projekt Małopolska chmura edukacyjna w szkołach Powiatu Nowosądeckiego V edycja” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4. Małopolska Chmura Edukacyjna.

Regulamin-rekrutacji-i-uczestnictwa-v.pdf

Zalacznik-nr-1-formularz-zgloszenia-v.pdf

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, nowosadecki.pl/pl/chociaz-ucza-sie-w-technikach-i-liecach-beda-mieli-lekcje-z-wykl

Autor: krystian