Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Plakat akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - policyjna motorówka, dzieci z kołem ratunkowym

Przypominamy, że okres letni nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęcała do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych, zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa, korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Koniec lata to również dobry czas na pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”, który trwa do końca września.

Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, partnerem Fundacja PZU.

W ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy „Artystyczny PrzeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

Przypominamy, że w konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 30 września 2020 r., wykonanego indywidualnie lub zespołowo - rysunku, plakatu lub spotu filmowego w dwóch kategoriach wiekowych:

a) kat. I - wiek: 5-11 lat,

b) kat. II - wiek: 12-18 lat.

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficzną pozwalającą na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3. Natomiast spot filmowy trwający maksymalnie do 60 sekund, powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery wideo, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego itp., oraz zapisany na płycie DVD, pen-drive lub innym bezzwrotnym nośniku.

Praca plastyczna lub spot filmowy wraz z wypełnioną i podpisaną przez opiekuna zespołu kartą zgłoszenia powinny zostać przesłane na adres:

Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji,
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Artystyczny przeWODNIK”.

Szczegółowe informacje oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace i filmy.

Plakat promujący konkurs Artystyczny przeWODNIKŹródło: Biuro Prewencji KGP