Powiat Nowy Sącz: ZS Marcinkowice: najlepsi strzelcy wezmą udział w turnieju

1 min czytania

Uczniowie klas o profilu Bezpieczeństwo publiczne w Zespole Szkół w Marcinkowicach doskonalili swoje umiejętności strzeleckie przygotowując się do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego przez Szkołę Policji w Pile.

Młodzież klas Ib i IIb skorzystała z zaproszenia na strzelnicę LOK w Nowym Sączu.

- Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące budowy broni, zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicach i oczywiście postrzelać z pistoletów i karabinków - mówi Grzegorz Kalina, policjant i nauczyciel w Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Podczas zajęć zostały też wręczone dyplomy mianowania na wyższy stopień. System awansu uczniowskiego w klasach policyjnych” odzwierciedla zasady awansu w Policji. Dzięki temu młodzież jest motywowana do większego wysiłku i osiągania lepszych wyników.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, nowosadecki.pl/pl/zs-marcinkowice-najlepsi-strzelcy-wezma-udzial-w-turnieju

Autor: krystian