27 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbył się czwarty etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. W tym dniu kolarze przejechali przez powiat tatrzański, nowotarski, limanowski, nowosądecki i miasto Nowy Sącz, pokonując trasę z Bukowiny Tatrzańskiej do Nowego Sącza. W czasie wyścigu policjanci zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów dobywał się w dniach 24-28 maja br., a w sportowej rywalizacji wzięły udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostały rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzyli się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostały zorganizowane na terenie naszego kraju.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbył się w sobotę 27 maja br. na drogach powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz. Tego dnia zawodnicy mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartowali z Bukowiny Tatrzańskiej. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjechali w Zabrzeży, po czym skierowali się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny. Około godziny 12:00 zawodnicy z powrotem wjechali na teren powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzewina. Następnie kolarze poruszali się drogą krajową nr 28 przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjechali do Nowego Sącza. Na ulicy Nadbrzeżnej w rejonie hali sportowej kolarze zakończyli rywalizację. Zwycięzcą czwartego etapu tego wyścigu został Brytyjczyk Robert Donaldson.

Tego dnia, na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego, przez wiele godzin kilkudziesięciu sądeckich policjantów funkcjonariuszy (głównie ruchu drogowego) wspieranych przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zabezpieczało fragment trasy przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dzięki sprawnej współpracy z organizatorem wydarzenia oraz współdziałaniu wszystkich policjantów biorących udział w zabezpieczeniu, czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów przebiegł bezpiecznie.