Długi sierpniowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres wzmożonych kontroli na drogach.

Funkcjonariusze w ramach działań prowadzonych podczas długiego weekendu m.in. kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Przez pięć dni działań, tj. od 11 do 15 sierpnia br., na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 10 wypadków i 39 kolizji drogowych, w których 16 osób zostało rannych.

Pomimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych na temat negatywnych skutków kierowania pod wpływem alkoholu, niektórzy kierujący nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Podczas prowadzonych kontroli drogowych sądeccy policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców.

 

Podczas długiego sierpniowego weekendu, czyli od 11 do 15 sierpnia br. na terenie całej Polski doszło do 407 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 45 osób, natomiast 463 zostało rannych.

https://policja.pl/pol/aktualnosci/234631,Sierpniowy-dlugi-weekend-podsumowanie-bezpieczenstwa-na-drogach.html

Na terenie województwa małopolskiego doszło do 35 wypadków, w których 5 osób poniosło śmierć, a 40 zostało rannych.

https://www.malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/37490,Podsumowanie-dlugiego-weekendu-sierpniowego-na-malopolskich-drogach.html