Utrudnienia na drodze Stróże – Polna – Łużna 17-18 maja
W związku z planowanymi pracami drogowymi, mieszkańcy Polnej muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu zapowiedział zamknięcie drogi powiatowej na dwa dni w połowie maja.
  1. Droga będzie zamknięta 17 i 18 maja 2024 r.
  2. Prace będą prowadzone w godzinach dziennych.
  3. Dostępne będą alternatywne trasy objazdu.
  4. Utrudnienia potrwają do wieczora 18 maja.

W dniach 17 i 18 maja 2024 r. (piątek i sobota) zaplanowane są prace związane z przebudową drogi powiatowej Stróże – Polna – Łużna na terenie miejscowości Polna. Prace te obejmują wykonanie robót bitumicznych, co może spowodować pewne niedogodności dla lokalnych mieszkańców.

W związku z tym, droga ta będzie zamknięta dla ruchu w następujących godzinach:

- 17 maja 2024 r. na odcinku około 800 metrów w godzinach 8.00 – 19.00

- 18 maja 2024 r. w godzinach 7.00 – 17.00

Na czas zamknięcia drogi, możliwy będzie objazd drogą wojewódzką nr 981 do miejscowości Jankowa oraz drogą powiatową Jankowa – Stróżna – Szalowa. Mieszkańcy powinni przygotować się na ewentualne opóźnienia w podróży i planować swoje trasy z uwzględnieniem tych utrudnień.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu przeprasza za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi mieszkańców o wyrozumiałość oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu.

Przebudowa drogi powiatowej jest częścią większego projektu mającego na celu poprawę infrastruktury drogowej w regionie, co w przyszłości przyczyni się do lepszego komfortu podróżowania i bezpieczeństwa na drogach.


Źródło: Powiat