Barwne rytmy Grecji i Podhala rozbrzmiewają na estradzie w Krynicy-Zdroju

2 min czytania
Barwne rytmy Grecji i Podhala rozbrzmiewają na estradzie w Krynicy-Zdroju


Letnie wieczory w Krynicy-Zdroju nabrały wyjątkowego rytmu dzięki połączeniu greckich tańców i podhalańskiej energii. To wydarzenie, które przyciągnęło miłośników kultury i muzyki z całego regionu, pokazując, jak różnorodność może łączyć ludzi na plenerowej scenie.

  • Krynicka scena rozbrzmiewa dźwiękami z Grecji i Podhala
  • Święto Dzieci Gór rozświetla letnie dni w regionie

Krynicka scena rozbrzmiewa dźwiękami z Grecji i Podhala

W sercu uzdrowiskowej Krynicy-Zdroju, we wtorek 22 lipca, odbył się niezwykły koncert, który połączył dwa odległe muzyczne światy. Na plenerowej estradzie wystąpił grecki zespół PSILORITIS FOLK DANCE SCHOOL, prezentując tradycyjne tańce i melodie prosto z Krety. Ich dynamiczne rytmy porwały publiczność do wspólnej zabawy, a barwne stroje i autentyczność wykonania wzbudziły zachwyt widzów.

Tuż po nich na scenie pojawiła się grupa ZAWATERNIK z Leśnicy-Gronia, która zaprezentowała pełne pasji podhalańskie melodie. Ich energetyczne utwory i charakterystyczne brzmienie góralskich instrumentów doskonale uzupełniły grecką atmosferę, tworząc niepowtarzalną mieszankę kulturową.

Święto Dzieci Gór rozświetla letnie dni w regionie

Festiwal Święto Dzieci Gór to nie tylko wydarzenia w Nowym Sączu – jego barwne widowiska odbywają się również na otwartych estradach w takich miejscowościach jak Krynica-Zdrój, Limanowa, Ludźmierz, Piwniczna-Zdrój oraz Szczawnica. W najbliższych dniach mieszkańcy i turyści mogą liczyć na kolejne emocjonujące występy.

Dziś, 24 lipca, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach w Limanowej oraz ponownie w Krynicy-Zdroju. Natomiast jutro, 25 lipca, festiwalowe atrakcje odbędą się równocześnie w trzech miejscowościach: Krynicy-Zdroju, Piwnicznej-Zdroju oraz Szczawnicy. To doskonała okazja, by poczuć ducha góralskiej tradycji i poznać różnorodne kultury prezentowane podczas tego wyjątkowego święta.

Na podstawie: MCK Sokół

Autor: krystian