[2019-07-16]

Plac zabaw przy ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu jest już gotowy. Mogą z niego korzystać najmłodsi mieszkańcy Osiedla Helena i nie tylko. Plac zabaw otworzył prezydent Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba i radny Krzysztof Ziaja.

[2019-07-18]

Na co dzień chronią i pomagają, a dzisiaj świętowali. Sądeccy stróże prawa obchodzili stulecie Policji Państwowej oraz dwudziestolecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu (18 lipca).W spotkaniu udział wziął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

[2019-07-19]

Przedstawiciele International Police Associaton (IPA) byli gośćmi prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla w ratuszu (19 lipca). Policjanci z Czech, Chorwacji, Czarnogóry, Litwy, Łotwy, Serbii i Słowacji wzięli udział we wczorajszych obchodach święta policji, dziś zwiedzali nasze miasto.

[2019-07-18]

Jeszcze tylko 4 dni zostało na zgłoszenie projektu do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2020 r. Nabór projektów potrwa do 22 lipca. W budżecie obywatelskim może wziąć udział każdy mieszkaniec Nowego Sącza posiadający zameldowanie stałe lub czasowe w Nowym Sączu bądź wpisany do tutejszego rejestru wyborców, a także osoby, które złożą oświadczenie, że są mieszkańcami miasta.

 • Policyjna grupa SPEED dziś rozpoczyna działania na małopolskich drogach
  12 lipca 2019 roku w KWP w Krakowie podjęto decyzję o powołaniu Wojewódzkiego Nieetatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „Speed”. To pokłosie efektywnych działań warszawskiej grupy „Speed”. Zgodnie z intencją Komendy Głównej Policji takie grupy...
 • Uroczystość odsłonięcia tablicy ku czci podinsp. Ludwika Drożańskiego
  Z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, w dniu 19 lipca 2019 roku, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie, nadinsp. dr. Krzysztofem Pobutą odsłonili pamiątkową tablicę ku czci podinsp. Ludwika Drożańskiego - patrona Komendy Wojewódzkiej Policji...
 • Nowy Sącz. Uroczyste obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej
  Wczoraj (18 lipca 2019 roku) funkcjonariusze i pracownicy cywilni sądeckiej Policji obchodzili swoje święto. W tym roku było ono wyjątkowe ze względu na przypadającą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej oraz 20-lecie istnienia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
  Podczas tegorocznego...
 • Wyróżnienia, podziękowania i gratulacje dla Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu z okazji Święta Policji
  W związku ze Świętem Policji, które sądecka jednostka obchodziła w dniu 18 lipca 2019 roku Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz jej funkcjonariusze i pracownicy zostali uhonorowani licznymi nagrodami i odznaczeniami.
  W podziękowaniu za codzienną służbę na rzecz Małopolan oraz podnoszenie...
 • 50 tysięcy złotych dla sołtysa!

  Do 5 sierpnia 2019 r. można zgłaszać kandydatury sołtysów do konkursu na „Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego 2018”.

  Burze i deszcz

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 14.30 do godz. 21.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

  [2019-07-17]

  Już od sierpnia najmłodsi mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli korzystać ze zmodernizowanego i doposażonego placu zabaw przy ulicy 1 Brygady. Postępom prac przyglądał się wiceprezydent Artur Bochenek wraz z dyrektor Wydziału Inwestycji Martą Porembą i pracownikami wydziału.

  [2019-07-18]

  Sądecka Biblioteka Publiczna od początku lipca zaprasza najmłodszych w swoje progi. Każde dziecko, które wakacje spędza w mieście, może przyjść do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach. Wstęp wolny.

  [2019-07-18]

  W Oddziale SBP dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21 swoje spotkania mają przedszkolaki. Dla wszystkich maluchów, które spędzają czas w mieście, przeznaczone są zajęcia "Bajkowy alfabet".

  [2019-07-18]

  Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury przygotował na wakacje wiele ciekawych przedsięwzięć. W tegorocznych zajęciach plastycznych prowadzonych przez Stanisława Szarka, dzieci i młodzież pracują nad tematem "Wszystkie kolory lata".

  [2019-07-17]

  Sądecki Letni Festival to kolejna impreza pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. W najbliższą sobotę (20 lipca) w Parku Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 26 wystąpią zespoły muzyczne i odbędą się wydarzenia towarzyszące.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków
  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni...
 • Remont drogi Korzenna - Krużlowa

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że jutro (19 lipca 2019 r.) w godz. 7:00 - 20:00 prowadzony będzie remont nawierzchni drogi powiatowej Korzenna - Krużlowa.

  Setne urodziny Policji

  Dzisiaj w MCK Sokół w Nowym Sączu odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Policji oraz 20-lecia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Ponad stu funkcjonariuszy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe. Wielu otrzymało również honorowe wyróżnienia.

  [2019-07-16]

  Prezydent Ludomir Handzel zrealizował kolejną obietnicę wyborczą. Pod adresem Rynek 21 w Nowym Sączu, od dziś (16 lipca) mieści sięposterunek Komendy Miejskiej Policji. Remontem lokalu dla policji zajął się Wydział Inwestycji Urzędu Miasta. Mieści się w nim Punkt Przyjęć Dzielnicowych, czynny od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 20.00, czyli tzw. „sklep z policją”.

  [2019-07-16]

  Z wyremontowanej świetlicy osiedlowej skorzysta przede wszystkim młodzież, seniorzyi Zarząd Osiedla Helena. Dziś (16 lipca) prezydent Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba oraz radny Krzysztof Ziaja oficjalnie otworzyli świetlicę.

  [2019-07-16]

  Ostatni niewyremontowany odcinek ulicy Krakowskiej będzie miał nowy asfalt i pobocza. Rozpoczął się remont ponad 100 metrowego fragmentu jezdni, od ronda na Osiedlu Helena w kierunku wałów przeciwpowodziowych. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel.