[2019-09-06]

Komisja Finansów Publicznych - 9 września 2019 r.

[2019-09-13]

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza 30 września do Miejskiego Ośrodka Kultury na kolejny Poniedziałek ze Sztuką. Tym razem na deskach MOK-u zobaczymy spektakl MIŁOŚĆ I ZDRADA – komedię o zabarwieniu kabaretowym w wykonaniu Teatru Nowego z Nowego Sącza.

[2019-09-13]

W niedzielę 22 września o godz. 16:00 w sali im. Stanisława Małachowskiego sądeckiego ratusza odbędzie się koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na zakup pompy insulinowej dla Konrada Zwolennika. Inicjatorem wydarzenia jest znana sopranistka Joanna Albrzykowska-Clifford, która w tym dniu zaśpiewa również dla sądeckiej publiczności. Patronat nad koncertem objął Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Wstęp Wolny.

 • Przez fałszywego syna nieomal straciła swoje oszczędności. Seniorka z Nowego Sącza miała jednak wyjątkowe szczęście
  Sądecka Policja otrzymała wczoraj zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na syna”, w związku z czym funkcjonariusze ponawiają apel o rozwagę i ograniczone zaufanie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych z osobami proszącymi o przekazanie pieniędzy.
  Wczoraj, tj. 12 września...
 • Konwent Powiatów Polskich

  Zakończył się dwudniowy Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego, którego gospodarzem był Powiat Limanowski. W spotkaniu wzięli udział starostowie powiatów leżących na terenie Małopolski. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Kwiatkowski. Obecny był również wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

  [2019-09-12]

  Komisja Statutowo-Prawna - 17 września 2019 r.

  [2019-09-12]

  Pracownicy niedawno utworzonej Sądeckiej Grupy Wykonawczej nie narzekają na brak zleceń. Tym razem malują zniszczone barierki na moście 700-lecia w Nowym Sączu. Takie małe remonty mają poprawić estetykę miasta. Dzięki grupie gospodarczej, bieżące naprawy są wykonywane taniej i szybciej.

  [2019-09-12]

  Dzieci z Osiedla Wólki w końcu będą miały plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przy ulicy tłoki trwają prace związane z budową placu zabaw. Zamontowano już nowe urządzenia, między innymi: zestaw zabawowy z pięcioma wieżami, zjazd linowy (tyrolka), zestaw street workout, zestaw zabawowy z barierką kółko/krzyżyk, stół szachowy.

  [2019-09-12]

  Były kwiaty, słodycze dla dzieci i wiele ciepłych słów… Pani Beata Dziedzic wspólnie z mężem Pawłem od 30 lat prowadzi Rodzinny Dom Dziecka nr 2 w Nowym Sączu. Z okazji jubileuszu placówkę odwiedziła wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, aby wręczyć przyznaną przez Prezydenta Miasta Ludomira Handzla nagrodę jubileuszową.

  [2019-09-12]

  We wtorek (17 września) w Nowym Sączu odbędą się uroczystości związane z 80. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę oraz obchody XXX–lecia Związku Sybiraków na Sądecczyźnie i Ziemi Gorlickiej. Na wydarzenie zaprasza prezydent Ludomir Handzel oraz prezes Związku Sybiraków w Nowym Sączu Kazimierz Korczyński.

  [2019-09-12]

  10 września 2019 roku Prezes Zarządu STBS Sp. z o.o. złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw, polegających na wyrządzeniu Spółce znacznej szkody majątkowej przez byłych członków Zarządu Spółki, w okresie 27 maja 2015 roku do 20 grudnia 2018 roku.

 • Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
  Dzisiaj, 12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.
  12 września w całym kraju policjanci ruchu drogowego...
 • „W służbie i potrzebie łączy nas krew” – w najbliższą niedzielę kolejna zbiórka najcenniejszego daru dla policjanta z Myślenic
  Gorąco namawiamy wszystkich chętnych do oddania krwi na rzecz funkcjonariusza z Myślenic sierż. szt. Łukasza Płachty, który zmaga się z białaczką. W dniu 15 września 2019 r. w godz. od 12:00 do 16:30 przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach, ul. Zdrojowa 9 będzie czekał na Was mobilny punkt...
 • Czy wiesz, że...
  Kiedy widzisz pojazd uprzywilejowany, czyli taki który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi, jesteś zobowiązany ułatwić przejazd takiego pojazdu. Twoje zachowanie...
 • [2019-09-11]

  Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 16 września 2019 r.

  [2019-09-07]

  Na wniosek prezydenta Ludomira Handzla, Rada Miasta Nowego Sącza przyznała Hansowi Bax, Tarczę Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza". Wyróżnienie wręczyli przedstawiciele Rady Miasta Nowego Sącza wraz z wiceprezydent Magdaleną Majką. Uroczystość odbyła się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół podczas wernisażu wystawy Biennale Pasteli.

  [2019-09-07]

  Na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury Sokół odbyła się kolejna edycja„Narodowego Czytania”. Tym razem sądeczanie, a wśród nich wiceprezydent Magdalena Majka i dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba, czytali nowele polskie.

  [2019-09-05]

  Od 9 do 30 września Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadza zakaz skrętu w lewo z ulicy Tarnowskiej w ulicę Paderewskiego. Zmiana organizacji ruchu ma poprawić przejezdność na odcinku z ulicy Tarnowskiej w kierunku nowego mostu heleńskiego i centrum miasta.

  [2019-09-11]

  Jutro (12 września) o godzinie 17:00 w sali reprezentacyjnej Ratusza, odbędzie się spotkanie informacje skierowane do mieszkańców Nowego Sącza, dotyczące programu „Mój Prąd”.

 • Grupy SPEED na polskich drogach
  Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa...