[2020-01-24]

Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej - 31 stycznia 2020 r.

[2020-01-24]

Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Artur Bochenek wziął udział w spotkaniu noworocznym z seniorami z osiedla Centrum. Zgromadzonych gości przywitała przewodnicząca Zarządu Osiedla Grażyna Migrała. Mieszkańcy tradycyjnie złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel gościł na spotkaniu noworocznym mieszkańców Osiedla Stare Miasto. Mieszkańcy złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne i wspólnie zaśpiewali kolędy. W wydarzeniu uczestniczył również Prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz oraz radni Krzysztof Ziaja i Dawid Dumana.

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel gościł dyrekcję szkoły, kadrę pedagogiczną oraz uczniów z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych. Sądecki „Elektryk” kolejny raz zajął czołowe miejsce w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Prezydent wręczył dyrektorowi szkoły Walentemu Szarkowi list gratulacyjny.

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na Koncert Kolęd, który odbędzie się w Kościele NMP Częstochowskiej. Organizatorzy przewidzieli występ uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godz. 11:00 i zostało objęte patronatem honorowym prezydenta.

[2020-01-24]

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W wydarzeniu wziął udział prezydent Ludomir Handzel, a okolicznościowy wykład wygłosił dr Łukasz Połomski.W trakcie spotkania zgromadzeni słuchacze uczcili pamięć ofiar zagłady.

[2020-01-24]

Informujemy, iż dziś (24 stycznia) w godzinach 11:40 - 12:10 w związku z wydarzeniem „ XIII Polonez Na Rynku” nastąpi wzmożony ruch pieszych na przejściach w Rynku na pierzei od ul. Dunajewskiego do ul. Lwowskiej (przy postoju TAXI).

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z przedstawicielami samorządu Wyżne Rużbachy. Podczas spotkania omówiono harmonogram prac w ramach realizowanego wspólnie projektu o nazwie „Zapomniany zakątek przyrody i historii”. W planie jest między innymi rewitalizacja obszaru leśnej ścieżki przyrodniczej w Lasku Falkowskim.

 • Złodziejski duet miłośników perfum w rękach sądeckich policjantów
  Dzięki pracy operacyjnej policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, złodzieje perfum trzy dni po ostatnim rabunku usłyszeli zarzuty. Ich łupem padły łącznie 22 sztuki kosmetyków o wartości 6 tys. złotych.
  Kobieta i mężczyzna na początku stycznia br. okradali drogerie zlokalizowane głównie...
 • Policjantka z Grybowa z podziękowaniami od Komendanta Głównego Policji
  „Dziękuję za Pani postawę, życzę kolejnych sportowych sukcesów, wytrwałości w realizacji codziennych zadań, nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym” – czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława...
 • Alarmy i zakazy wprowadzone na najbliższe dni
  W związku uroczystościami upamiętniającymi 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau wprowadzono szczególne środki bezpieczeństwa. Przypominamy o obowiązujących alarmach i zakazach.
  Stopień alarmowy BRAVO w Małopolsce oraz ALFA na...
 • II stopień zagrożenia

  Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i wskazuje na wystąpienie przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dla stężenia 24-godzinnego w dniu 24 i 25 stycznia 2020 r.

  Ruszył nabór do konkursów „SĄDECKIE”

  Zarząd Powiatu Nowosądeckiego ogłosił właśnie otwarte konkursy ofert na zlecanie organizacjom pozarządowym zadań publicznych w 2020 r. Można też już zgłaszać kandydatów do udziału w pracy w komisji konkursowej.

  [2020-01-23]

  Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 28 stycznia 2020 r.

  [2020-01-21]

  W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyło się spotkanie osób pełniących zawodowo rodzinną pieczę zastępczą. W wydarzeniu uczestniczył prezydent Ludomir Handzel oraz jego zastępca Magdalena Majka. Prezydent wręczył certyfikaty potwierdzające podwyższenie wynagrodzeń dla trzynastu rodzin. Spotkanie uświetnił występ zespołów „Sądeczoki”.

  [2020-01-20]

  Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z mieszkańcami ulicy Axentowicza na Osiedlu Helena. Mieszkańcy interweniowali u Prezydenta w sprawie montażu progów zwalniających. Do prośby mieszkańców przyłączyli się również radni: Krzysztof Ziaja i Jakub Prokopowicz. Podczas spotkania została podjęta decyzja o montażu 5 progów zwalniających w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

  [2020-01-23]

  Prezydent Ludomir Handzel, będący Szefem Obrony Cywilnej Miasta, uczestniczył w szkoleniu z zakresu obrony cywilnej. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy z zakładów pracy z terenu Nowego Sącza. Spotkanie było okazją do przekazania informacji na temat zakończonych oraz planowanych inwestycji w mieście. Prezydent nagrodził także pracowników realizujących zadania z zakresu obrony cywilnej.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych
  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w...
 • Dziś więcej patroli na drogach w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów
  23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
  Genezą...
 • Policjant kontroluje autokar przed wyjazdem dzieci na ferie
  Dbając o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających autokarem na ferie, sądeccy policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy.
  Zgłoszenia kontroli przyjmuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu: (18) 442 46 30 lub sekretariat Wydziału Ruchu...
 • [2020-01-21]

  Komisja Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi - 24 stycznia 2020 r.