• Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”
  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w...
 • Do wszystkich pieszych: przechodząc przez jezdnię, nie patrzcie w ekrany telefonów!
  Poniżej publikujemy film z potrącenia nastolatki w obrębie przejścia dla pieszych. Robimy to ku przestrodze, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Kilka dni temu w jednej z podwrocławskich miejscowości doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych....
 • Nadal będzie padać

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że do jutra do godz. 18 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

  Wzrost poziomu wody w rzekach

  Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że do piątku (24 maja 2019 r.) do godz. 12, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu m.in. w zlewni Dunajca i na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich. Zostaną przekroczone kolejne stany ostrzegawcze, a w dalszej kolejności stany alarmowe.

 • Znaleziono rower. Można go odebrać u dzielnicowego
  W poniedziałek, 13 maja około godziny 14.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w rejonie kościoła w Zawadzie znaleziono rower. Funkcjonariusze sprawdzili, że nikt nie zgłosił jego kradzieży, dlatego poszukują właściciela.
  Osoba do której ten jednoślad należy powinna zgłosić się do...
 • Wyjątkowa odwaga 15-latka doceniona przez Komendanta sądeckiej Policji
  15-letni Mateusz był wczoraj gościem Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – insp. Jarosława Tokarczyka. Wraz ze swoim Zastępcą – podinsp. Adamem Bukańskim, komendant pogratulował mu odważnej reakcji na kradzież i odzyskania skradzionego mienia.
  Zdarzenie do którego odniósł się komendant...
 • Partnerstwo dla książki

  Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu MARATON LITERACKI - kwota dotacji: 18 900 zł.

  Ćwiczenia RENEGADE

  W dniach 28 – 30 maja 2019 r. w naszym regionie odbędą się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

  Będzie padać

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13 do jutra (22 maja 2019 r.) do godz. 10 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

 • Dziś ogólnopolskie działania policyjne SMOG
  20 maja 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub...
 • Wojewoda i marszałek spotkali się w starostwie z samorządowcami

  O planach budowy i przebudowy dróg krajowych i wojewódzkich, dofinansowaniu projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz programach aktywizujących bezrobotnych rozmawiano podczas dzisiejszego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie z samorządowcami, w którym uczestniczyli m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, prowadził starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

  Odznaczenia i awanse z okazji święta Straży Granicznej

  Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w obchodach 28. rocznicy powstania Straży Granicznej.

  Uwaga! Zamknięta droga

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że jutro od godz. 8 do 18 prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej nr 1566 K Lipnica Wielka – Bukowiec.

  Święto sądeczan pod ołtarzem papieskim

  Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w VII Zjeździe Sądeczan. Na błoniach Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu nagrodził zwycięzców zawodów ochotniczych straży pożarnych. Kibicował samorządowcom startującym w turnieju gmin i wysłuchał koncertów zespołów regionalnych z Sądecczyzny, Słowacj i Węgier.

  Butelki szklane i plastikowe, zużyte pampersy, puszki, a nawet różne części garderoby... wszystkie takie i wiele innych śmieci znaleźli uczestnicy akcji "Wszyscy wygrywamy, gdy Nowy Sącz sprzątamy". Organizatorem sprzątania terenów nad Dunajcem było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Beskid w Nowym Sączu, patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, a wsparcia udzieliła spółka miejska NOVA.

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka, który obchodzony każdego roku w maju, jest czasem podziękowania za codzienny trud bezwarunkowej pomocy drugiemu człowiekowi. Uroczystości odbyły się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Witosa w Nowym Sączu.

  Zawiadomienie o czynnościach ustalenia przebiegu granic działek oraz wyznaczeniu i stabilizacji punktów granicznych (ul. Dunajcowa)

  Zawiadomienie o czynnościach podjętych w celu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych (obr. 115 jako działka ewid. nr 471/6)