[2020-02-18]

Komisja Sportu i Turystyki - 21 lutego 2020 r.

[2020-02-19]

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka wzięła udział w konferencji podsumowującej VIII edycję projektu pn. „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”. W trakcie konferencji nagrodzono najbardziej aktywnych uczestników projektu.Wiceprezydent pogratulowała zwycięzcom projektu, życząc dalszych sukcesów.

[2020-02-19]

W Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu odbyła się promocja książki „Ostatni sprawiedliwi. Rozmowy z Polakami, którzy ratowali Żydów podczas drugiej wojny światowej”. W spotkaniu wzięła udział Anna Piątkowska - jedna z autorek, Józef i Kazimiera Jarosz – Sprawiedliwi spod Nowego Sącza orazAnna Grygiel-Huryn – Ocalona. Rozmowę poprowadzili Edyta Danielska i dr Łukasz Połomski. Spotkanie, które honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, odbyło się w ramach spotkań „Sztetlowy Cheder”

[2020-02-19]

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, iż w związku z przystąpieniem do kolejnego etapu przebudowy ulic: Kunegundy i Grodzkiej w czwartek (20 lutego) wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 • Dziś policyjne działanie pn. SMOG
  19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej...
 • [2020-02-18]

  Zaproszenie, porządek obrad oraz projekty uchwał

 • Asp. szt. Andrzej Pajor z sądeckiej drogówki pożegnał się z mundurem
  17 lutego 2020 roku na zasłużoną emeryturę przeszedł asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, asp. szt. Andrzej Pajor. Serdeczne życzenia przekazał mu szef sądeckich policjantów oraz jego zastępcy.
  Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jarosław Tokarczyk...
 • Komendant Komisariatu Policji w Grybowie uroczyście pożegnał się z mundurem
  15 lutego 2020 roku, po ponad 29 latach w policyjnym mundurze, ze służbą pożegnał się podinsp. Dariusz Kotala - Komendant Komisariatu Policji w Grybowie. Wczoraj, podczas uroczystego spotkania w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu serdeczne życzenia przekazali mu Komendanci jednostki...
 • [2020-02-17]

  Komisja Edukacji - 20 lutego 2020 r.

  [2020-02-14]

  Prezydent Ludomir Handzel gościł w sądeckim Ratuszu Zastępcę Dyrektora ds. Technicznych Polskiej Spółki Gazownictwa Władysława Ziomka. Tematem spotkania był rozwój sieci gazowej na terenie miasta. Przedsięwzięcie znacznie przyczyniłoby się do poprawy jakości powietrza. W trakcie spotkania omówione zostały także kwestie dotyczące planowanych inwestycji.

  [2020-02-10]

  W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba oraz dyrektor MOK-u Dawid Listos, przybliżyli szczegóły nowego festiwalu: „Nowosądecka Jesień Teatralna”. Z kolei dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Mirosław Świst mówił o trwającej w MOK-u kontroli wewnętrznej i obszarach, w których stwierdzono nieprawidłowości.

  [2020-02-13]

  Tegoroczne „Bezpieczne Ferie” zainaugurowałaakcja „Disco on Ice” na lodowisku przy sądeckim MOSiR. Dzieci uczestniczyły także w seansach filmowych, warsztatach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Pałac Młodzieży, a także zajęciach w Sądeckiej Bibliotece Publicznej.

 • Asp. szt. Andrzej Pajor z sądeckiej drogówki pożegnał się z mundurem
  17 lutego 2020 roku na zasłużoną emeryturę przeszedł asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, asp. szt. Andrzej Pajor. Serdeczne życzenia przekazał mu szef sądeckich policjantów oraz jego zastępcy.
  Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jarosław Tokarczyk...
 • Decyzja o stworzeniu własnej strony internetowej niesie ze sobą również decyzję o jej pozycjonowaniu – zobacz więcej na http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/. Tylko co oznacza takie pozycjonowanie Google? Też chciałbyś się tego dowiedzieć? Zajrzyj w takim razie do poniższego tekstu, gdyż może być dla Ciebie źródłem przydatnych informacji.

  Pozycjonowanie stron internetowych – co to takiego?

  Co dokładnie oznacza pozycjonowanie seo? Dlaczego każdy, kto zdecyduje się na założenie firmowej strony internetowej, od razu decyduje się również na jej pozycjonowanie? Pod terminem pozycjonowania skrywa się szereg działań mających na celu wypromowanie firmowej strony internetowej oraz podniesienie jej obecności w wynikach wyszukiwania, a wszystko po to, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Jednak dokładniejszy cel, jaki ma zapewnić pozycjonowanie stron, może być dowolny. Równie dobrze pozycjonowanie stron firmy można wykorzystać do promocji produktów bądź usług, czy też zwiększenia popularności i budowania marki. Dlatego, jeśli chcemy osiągnąć jakieś konkretne cele, warto wcześniej sprecyzować, co ma zapewnić nam pozycjonowanie stron Google.

  Pozycjonowanie stron internetowych – jak to wygląda w praktyce?

  Jak takie pozycjonowanie stron internetowych wygląda w praktyce? Co trzeba zrobić, by otrzymać dobre efekty z pozycjonowania? Jak już wspomnieliśmy, na pozycjonowanie stron www składa się wiele różnego typu zadań, w których zaangażowanych bywa całkiem spory zespół specjalistów – od analityków, po techników SEO, programistów i copywriterów. To właśnie oni pracują nad budowaniem widoczności w Internecie, zapewniając profesjonalne działania oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Zwykle pozycjonowanie strony zaczyna się od wstępnej rozmowy, na której ustalane są potrzeby, jak również cele biznesowe. Aby zapewnić sobie skuteczne pozycjonowanie stron, warto wcześniej zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy, jakie są nasze priorytety i cele biznesowe. Dzięki temu zaoszczędzimy też sobie i specjalistom, którzy będą wykonywać dla nas pozycjonowanie w Google czasu, który będzie można przeznaczyć już na pracę. W oparciu o nasze cele biznesowe, analizę konkurencji oraz słów kluczowych, specjaliści przygotują strategię pozycjonowania. Co ważne, specjaliści do wszystkich klientów podchodzą indywidualnie i wkładają w to dużo pracy, więc możemy liczyć na to, że osiągane przez naszą stronę wyniki w Google będą satysfakcjonujące.

  Pozycjonowanie stron internetowych – o co w tym chodzi?

  Jak dokładnie wygląda samo pozycjonowanie? Ogólnie założenie jest takie, że należy wybrać słowa kluczowe, które potencjalni odbiorcy mogą wpisywać w poszukiwaniu oferowanych przez nas produktów bądź usług. Następnie specjaliści wykorzystują działania, które pozwalają stworzyć przewagę nad konkurencją i umieścić firmową stronę w jak najwyższych wynikach wyszukiwania w tym m.in. techniczną optymalizację strony www, budowanie linków do niej oraz rozbudowę treści. Wszystko po to, by umieścić stronę w pierwszej trójce lub maksymalnie w pierwszej dziesiątce, czyli na pierwszej stronie wyszukiwania.

  [2020-02-13]

  20 lutego (czwartek) o godz. 18:00. odbędzie się wernisaż malarstwa i grafiki Jacka Walusiaka - „Bliżej Nieba”. Artysta przez lata związany z ruchem kultury niezależnej, ma na swoim koncie udział w licznych wystawach. Wydarzenie odbędzie się w Nowosądeckiej Małej Galerii przy ul. Jagiellońskiej 35.

  [2020-02-14]

  Prezydent Ludomir Handzel uczestniczył w IX Pikniku Naukowym w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych. Prezydent wraz z dyrektorem szkoły Walentym Szarkiem pogratulował najzdolniejszym uczniom oraz wręczył nagrody. Uczestnicy Pikniku, zaprezentowali prace w kategoriach informatyka, multimedia, robotyka i automatyka oraz elektronika i elektrotrotechnika.

  [2020-02-14]

  Prezydent Ludomir Handzel gościł kadrę pedagogiczną oraz uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. Adrian Csorich, Dariusz Godawski, Kacper Mężyk i Szymon Ptaszkowski, to autorzy projektu „Kolorowy pokój dla szarego świata”. Uczniowie wyremontowali pomieszczenia w nowo powstałym Domu Dziecka przy ul. Łącznik 20. Prezydent objął patronat nad wydarzeniem.

  [2020-02-13]

  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu uprzejmie informuje, że od dnia 17 lutego (poniedziałek) od godziny 9:00 będzie zamknięta dla ruchu północna jezdnia ulicy Sucharskiego (nitka od strony Łubinki).Ruch pojazdów będzie odbywał się południową jezdnią ul. Sucharskiego (nitka od strony ul. Lwowskiej).