[2019-11-21]

Prezydent Ludomir Handzel wraz z motocyklistami z MOTOSACZ.pl zapraszają mieszkańców do włączenia się w akcje „Motomikołaje”. Do 30 listopada trwa zbiórka darów w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Jagiellońskiej lub w Pałacu Młodzieży.

[2019-11-21]

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 256. Koncert u Prezydenta. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada (środa) w nowosądeckim ratuszu, w sali reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego.

 • Sprawcy pobicia zatrzymani przez krynickich policjantów
  Do 8 lat pozbawiania wolności grozi czterem mieszkańcom powiatu nowosądeckiego, którzy na terenie gminy Krynica-Zdrój pobili 42-letniego mężczyznę. Sprawcy zostali zatrzymani przez krynickich policjantów, usłyszeli zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
  W nocy z 15 na...
 • Czy wiesz, że...?
  Czy wiesz, że podczas legitymowania musisz podać swoje dane?
  Zgodnie z ustawą o Policji, funkcjonariusz ma prawo wylegitymować Cię w trakcie wykonywania czynności służbowych. Nie należy odmawiać podania danych. Odmowa podania danych dotyczących tożsamości jest wykroczeniem i można zostać za to...
 • Kolejne „Jesienne Dni Otwarte” w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu
  Dni otwarte sądeckiej komendy, organizowane kilka razy w roku, na stałe wpisały się w kalendarz akcji profilaktycznych kierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego regionu. W ramach cyklicznie odbywającej się akcji, najmłodsi mogli z bliska obserwować pracę policjantów, zobaczyć pomieszczenia...
 • [2019-11-19]

  W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej odbyła się XI edycja Sądeckiego Konkursu Gastronomicznego. Tym razem motywem przewodnim konkursu były „Bałkańskie Przysmaki Na Europejskim Stole”. Najlepszym kucharzom i kelnerom gratulował prezydent Ludomir Handzel.

  [2019-11-20]

  W związku z uszkodzeniem dźwigarów przęsła mostu na rz. Kamienica w ciągu ul. Kamiennej wprowadzono organizację ruchu która ogranicza możliwość korzystania z w/w. mostu. Wprowadzona organizacja dopuszcza ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczająca 3.5 tony, jednym pasem ruchu. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podjął środki zmierzające do usunięcia awarii.

 • Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”
  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty...
 • 3 grudnia włącz się do akcji oddawania krwi w sądeckiej komendzie
  3 grudnia 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja oddawania krwi pod hasłem „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”. Zbiórkę objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości i Minister Zdrowia.
  Klub...
 • Pojedynek starosty i przewodniczącego Rady

  Hala sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej stała się miejscem tenisowego pojedynku między starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim a przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem.

  [2019-11-12]

  Komisja Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi - 15 listopada 2019 r.

  [2019-11-15]

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Władysława Jagiełły mogą korzystać z nowego boiska sportowego. Nowoczesny obiekt otworzył prezydent Ludomir Handzel.

  [2019-11-19]

  Dobiegają ostatnie prace przy Miejskim Żłobku nr 2 przy ulicy Podhalańskiej w Nowym Sączu. Dzięki wykonanym pracom w budynku zostaną utworzone 63 miejsca dla dzieci. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel.

  [2019-11-19]

  Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na oficjalne otwarcie świetlicy na Osiedlu Centrum.Placówka mieści się przy Al. Wolności 39a. Oficjalna inauguracja działalności będzie miała miejsce 21 listopada 2019 r. (czwartek).

  [2019-11-15]

  Decyzją Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie miasto Nowy Sącz musi wstrzymać dopłaty do błękitnego węgla. Paradoksalnie postanowienie RIO zapadło w dniu „Europejskiego Dnia Czystego Powietrza”. Podczas briefingu prasowego wiceprezydent Magdalena Majka oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz zapewnili mieszkańców, że Miasto Nowy Sącz odwoła się od tej niezrozumiałej decyzji.

  Sesja: nowa radna i spore inwestycje w powiatową edukację

  Podczas dzisiejszej sesji powitano nową radną – Annę Radzik. Weszła ona do Rady Powiatu Nowosądeckiego na miejsce Wiktora Durlaka, który w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat senatora RP.

  Prezentacja wiedeńskiego pomnika Jana III Sobieskiego w Krakowie

  W minioną sobotę (16 listopada 2019 r.) przed Bazyliką św. Franciszka z Asyżu w Krakowie odbyła się prezentacja wiedeńskiego pomnika Jana III Sobieskiego. Pomnik ma docelowo stanąć na Kahlenbergu w Wiedniu, jednak na razie burmistrz austriackiej stolicy na to nie pozwala.

  Przyjdź na szkolenie!

  Starosta Nowosądecki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu nowosądeckiego do udziału w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

  Trzetrzewina: remont drogi

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 21 i 22 listopada 2019 r. w godz. 7:00 - 16:00 prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze.