W dniach od 14 do 17 marca w kieleckim Teatrze Tańca odbyły się XXII Mistrzostwa Polski PSCH Cheerleaders - największa i najważniejsza impreza roku dla cheerleaderek. W tym roku wzięło w nim udział ponad 2 tys. zawodniczek i zawodników z całego kraju. Zespół Cheer NS z Nowego Sącza zaprezentował się w siedmiu kategoriach.

"Miej odwagę marzyć" - taki napis widnieje na muralu na jednej ze ścian budynku Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, który uczniowie szkoły stworzyli wraz ze znanym sądeckim artystą malarzem, Mariuszem Brodowskim, znanym jako Mgr Mors. Obraz jest efektem warsztatów „Mural w reklamie”, które Mgr Mors prowadził w Ekonomie.

Kilkudziesięciu uczniów sądeckich szkół wysłuchało dyskusji na temat poezji poety i pieśniarza Edwarda Stachury. Spotkanie odbyło się w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej z okazji 40. rocznicy śmierci artysty, w ramach Światowego Dnia Poezji.

Z okazji 90. urodzin Tadeusza Gizy w sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się uroczystość na cześć Jubilata. Był tort, kwiaty oraz prezenty, a wśród nich wręczona przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, koszulka Sandecji z numerem 90 oraz od Prezesa Klubu Tomasza Michałowskiego piłka z podpisami zawodników.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał 20 marca porozumienie z Zarządem Województwa Małopolskiego, dotyczące zasad współpracy przy realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa połączenia DK 87 z DW 969 w Nowym Sączu wraz z budową mostu na Dunajcu”, czyli tak zwanego „mostu południowego”.

 • Komendant podziękował za okazaną pomoc w ratowaniu życia starszego człowieka
  Daria i Patrycja – dwie nastolatki, które pomogły uratować życie starszego mężczyzny otrzymały wczoraj (19 marca) podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.
  Insp. Jarosław Tokarczyk podczas wczorajszego spotkania podziękował dziewczętom za okazanie...
 • Skorzystaj z porady prawnej za darmo!

  Od stycznia 2019 r. nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest mieszkańcom Powiatu Nowosądeckiego według nowych zasad. Z pomocy może skorzystać znacznie szerszy krąg osób zainteresowanych - bezpłatna pomoc prawna udzielana jest osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i złoży w tym zakresie pisemne oświadczenie.

  Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Myślenicach

  Ogłoszenie dotyczące przedsięwzięcia pn.: „Instalacja do produkcji pelletów”

  Informacja o wyniku naboru na stanowisko urzędnicze ds. kadr w Szkole Podstawowej Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu

  Olbrzymią popularnością cieszyły się Sądeckie Targi Edukacyjne, które odbywały się 18 marca na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pod jednym dachem swoje oferty prezentowały szkoły średnie różnego typu, kształcące w wielu interesujących zawodach.

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Poniedziałków ze Sztuką. 25 marca sądeczanie będą mogli obejrzeć sztukę Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”. Spektakl odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej MOK przy Al. Wolności 23.

  Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane z okazji Światowego Dnia Poezji, w w tym roku związane z 40. rocznicą śmierci Edwarda Stachury. W środę, 20 marca, odbędzie się dyskusja o twórczości poety, a w czwartek, 21 marca - koncert poetycko-muzyczny.

  Sądeccy rzemieślnicy spotkali się w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza na dorocznym święcie w dzień swojego patrona, św. Józefa. Święto Rzemiosła połączone zostało z obchodami jubileuszu 25-lecia prowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Rzemieślniczej Szkoły Branżowej (Zawodowej) I stopnia im. św. Józefa w Nowym Sączu.

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW Sławomir Szczerkowski zapraszają na Imieniny Józefa Piłsudskiego. Uroczystość odbędzie się jutro, 19 marca, pod pomnikiem Marszałka przy Al. Wolności (obok Miejskiego Ośrodka Kultury).

  Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Nowym Sączu wybrała nowego prezesa i wiceprezesa zarządu. W wyniku procedury konkursowej nowym Prezesem Zarządu MPK został Jerzy Leszczyński, a Wiceprezesem Zarządu do spraw Techniczno-Eksploatacyjnych spółki Tomasz Wesołowski.

  Już od przyszłego tygodnia na tymczasowym przejściu dla pieszych, pod kładką nad ul. Nawojowską na osiedlu Millenium w Nowym Sączu, pojawi się osoba, która będzie przeprowadzać dzieci z pobliskiej SP nr 7 na drugą stronę. Poprawi się bezpieczeństwo uczniów, którzy, z uwagi na trwający remont kładki, pozbawieni zostali możliwości bezpiecznego korzystania z tymczasowego przejścia dla pieszych.

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel spotkał się 19 marca z dyrektorem Archiwum Narodowego w Krakowie dr hab. Wojciechem Krawczukiem oraz Sylwestrem Rękasem – kierownikiem nowosądeckiego Oddziału Archiwum Narodowego. Podczas spotkania omawiano sprawę rozpoczęcia budowy w Nowym Sączu nowej siedziby dla Oddziału Archiwum Narodowego.

 • Prędko(ść) Cię zabierze… ale nie tam gdzie chcesz
  Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.
  Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz...
 • Stolarze z Grybowa najlepsi w Polsce!

  Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w ogólnopolskim konkursie pn. "Sprawny w zawodzie stolarz". Pokonali reprezentantów 15 szkół z całej Polski.