[2020-01-15]

Komisja Rewizyjna - 20 stycznia 2020 r.

[2020-01-12]

Już po raz 28. odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję włączył się prezydent Ludomir Handzel, który pełnił rolę wolontariusza. Kwestujący zbierali się na ulicach Nowego Sącza, a główne obchody miały miejsce na płycie sądeckiego Rynku.

[2020-01-15]

Zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka wzięła udział w spotkaniu noworocznym, zorganizowanym przez MAM oraz Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych. Mieszkańcy wraz z przedstawicielami organizacji podsumowali miniony rok, a także omówili plan na najbliższe miesiące. Spotkanie odbyło się w Miejscu Aktywności Mieszkańców „MAM” przy ulicy Żółkiewskiego.

 • Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater w górach
  Szukając miejsc wypoczynku na zimowe ferie uważajmy na fałszywe kwatery. Takie „oferty” ponownie pojawiły się w sieci, w związku z tym policjanci radzą, jak nie dać się oszukać.
  Takie oszustwo polega na umieszczaniu w Internecie, na portalach aukcyjnych czy na spreparowanych stronach internetowych...
 • Zabezpiecz się przed ptasią grypą

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu poinformował o wystąpieniu serii ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 na terenie gminy Uścimów w powiecie lubartowskim (województwo lubelskie), której potencjalnym źródłem zakażenia są dzikie ptaki. W związku z tym, na terenie powiatu nowosądeckiego niezbędne jest podjęcie działań zapobiegających wystąpieniu ptasiej grypy.

  Dawniej odzież sportową zakładano, wyłącznie wybierając się na siłownię czy na w-f, w przypadku najmłodszych. Teraz nosi się ją zdecydowanie częściej i chętniej, także poza siłownia, clubem fitness i etc. Dlaczego jej popularność tak wzrosła? Skąd ta potrzeba, by tak często odwiedzać sklep 4f lub inny punkt z markową odzieżą?

  Dobra jakość i duży wybór produktów

  Marka 4f znana jest na rynku bardzo dobrze. Szukając jej produktów, często trafiamy nie tylko do jej oficjalnego sklepu, ale też do innych punktów, które także zajmują się ich sprzedażą. Wszystko wskazuje na to, że odzież, którą oferuje, jest bardzo popularna i łatwo dostępna dla wszystkich. Nie ma co się temu dziwić. Poszczególne elementy garderoby, a w tym oczywiście również dodatki, jak i obuwie, to produkty, które wyróżniają się wysoką jakością. To gwarantuje ich użytkownikom zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Marka prezentuje niezwykle atrakcyjny wybór odzieży. Wśród niej są spodnie, szorty, koszulki, bluzy, legginsy, bielizna termoaktywna, kurtki, polary, skarpety, czapki i rękawiczki. Wymieniać można by długo. Łatwiej jednak będzie od razu zajrzeć do sklepu i tam zapoznać się z asortymentem.

  Popularność markowej odzieży sportowej wzrasta

  Moda na wygodę

  Aktualnie panuje moda na wygodę. Brzmi to może dziwnie, ale bardzo prawdziwie. Bo faktycznie, gdyby tak przyjrzeć się ludziom na ulicy, można byłoby stwierdzić, że większość z nich ubiera się wygodnie, swobodnie, na luzie. Spośród wszystkich dostępnych na rynku marek popularnością cieszy się 4f i to nie bez powodu. Oferuje dobrej jakości odzież w przystępnych cenach. To być może motywuje coraz więcej osób do inwestycji w tę właśnie odzież. Na pewno jednak nie to ma wpływ na wybór odzieży sportowej. To wynika z zupełnie innych powodów. Przede wszystkim producenci proponują odzież sportową, która jest bardzo stylowa, nowoczesna i pozwala na tworzenie ciekawych stylizacji. W dodatku jest wygodna i bezpieczna. Można używać jej przez długi czas, stale piorąc i prasując. Wynika to z jakości zastosowanych materiałów. Ponadto wiele osób dziś ceni sobie wygodę. Elegancką sukienkę czy koszulę można włożyć na wiele różnych okazji. Wybierając się do pracy, na zakupy, na spacer… nie zawsze jest to konieczne. A w tym przypadku właśnie sprawdzi się odzież sportowa.

  Gdzie szukać markowej odzieży sportowej?

  Markowej odzieży można szukać w wielu różnych sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Na pewno bluzy męskie 4f, spodnie damskie, legginsy czy 4f kurtki damskie i męskie można dostać w oficjalnym sklepie tej marki. Jednak warto czasem rozejrzeć się również poza nimi. Czasem dużo korzystniej można dokonać zakupu w innych sklepach sportowych, oferujących produkty 4f, niż właśnie u oficjalnego sprzedawcy. Wybór jednak należy do każdego z osobna. Jedno natomiast jest pewne. W sportowej odzieży można wyglądać bardzo stylowo i modnie. To oznacza, że warto mieć ją w swojej szafie. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wybrać się na zakupy, może właśnie do jednego ze sklepów działających online.

  [2020-01-13]

  Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z seniorami z Osiedla Przetakówka. Tradycyjnie, podczas noworocznego spotkania składano życzenia i kolędowano. O oprawę artystyczną zadbał zespół Sądeczoki z Pałacu Młodzieży, a życzenia noworoczne złożył zebranym mieszkańcom prezydent Ludomir Handzel.

  [2020-01-13]

  W Miasteczku Galicyjskim odbyło się tradycyjne opłatkowe spotkanie seniorów Osiedla Piątkowa. Życzenia w imieniu władz miasta złożył prezydent Ludomir Handzel, któremu towarzyszył radny i przewodniczący zarządu osiedla Grzegorz Ledziński, radna Ilona Orzeł oraz prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

  [2020-01-13]

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z Wydziałem Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Nowego Sącza zaprasza do udziału w konkursach na opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania następujących terenów: Plac Krasińskiego - „Kocie Planty"„Stara Sandecja"Plac pod Zamkiem

 • Kolejny radiowóz dofinansowany przez samorząd, tym razem w Krynicy-Zdroju
  Inspektor Jarosław Tokarczyk - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu podziękował dzisiaj (14 stycznia) Burmistrzowi Krynicy-Zdroju za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany w służbie przez krynickich policjantów.
  W przekazaniu pojazdu wziął udział Piotr Ryba –...
 • [2020-01-10]

  W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Zgromadzonych gości przywitał prezydent Ludomir Handzel, który wręczył listy gratulacyjne nowo wybranym radnym. Obrady otworzyła dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska, a następnie młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie.

  [2020-01-13]

  Prezydent Ludomir Handzel wziął udział XXVII Koncercie Noworocznym. Na uroczystości obecni byliprzedstawiciele władz województwa, parlamentarzyści, duchowni i samorządowcy. Wśród nich między innymi zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka, radny województwa małopolskiego i sekretarz miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz, a także Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba.

  [2020-01-13]

  Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na „Koncert Noworoczny”. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu zaprezentuje się miedzy innymi Grupa Wokalna „Young Voice”, Studio Wokalne „Bel Corda”, Grupa Teatralna „Cudoki – Szuroki”, Studio Tańca Artystycznego „Etiuda”, Dziecięcy Zespół Wokalno – Taneczny „Tralalinki”.

  [2020-01-13]

  W najbliższy czwartek (16 stycznia) o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż malarstwa Michała Załuskiego. Artysta ma w swoim dorobku między innymi wystawy indywidualne w Małej Galerii (2001 r.), Galerii im. Stanisława Szafrana w Pałacu Młodzieży (2004 r.), kawiarni „Prowincjonalna” (2005 r.) czy Akademickiej Galerii Sztuki Małopolskiego BWA w WSB (2005 r.).

  [2020-01-09]

  W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyła się konferencja poświęcona transportowi indywidualnemu osób niepełnosprawnych. W konferencji wzięła udział zastępca prezydenta miasta Magdalena Majka. Prezydent odniosła się do dotychczasowej umowy obowiązującej pomiędzy Urzędem Miasta, a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym.

  [2020-01-13]

  Informujemy o zaproszeniu na otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczycące aktualizacji Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, które odbędzie się dnia 17 stycznia 2020 r. o godzinie 10:00 w sali obrad nr 208 budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu ( ul. Jagiellońska 33).

 • Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
  10 stycznia br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 133 nowo przyjętych policjantów, w tym 27 kobiet. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, ks. prof. Norbert...
 • Utrudnienia w ruchu drogowym na Słowacji

  Według danych przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wczoraj (12 stycznia 2020 r.) rozpoczęła się blokada słowackich dróg przez samochody ciężarowe.