[2019-10-25]

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na kolejny, 254. Koncert u Prezydenta (30 października). Tym razem koncert będzie miał charakter zaduszkowy.

 • Świeć przykładem - noś odblaski! Rymowanki-zachęcanki

  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I–III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka–...
 • Świeć przykładem - noś odblaski! Rymowanki-Zachęcanki z województwa pomorskiego
  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka–...
 • Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców! Policjanci przestrzegają przed surowymi konsekwencjami
  Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Często są sprawcami kolizji i wypadków, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Jego obecność w...
 • Będzie chodnik od Chełmca do Rdziostowa

  Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski gościł dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie. Wszystko w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Każdy z uczniów miał na sobie kamizelkę, a od starosty otrzymał odblaski, które można nosić przypięte do plecaka lub nałożyć na ubranie.

  Ostrzeżenie na sobotę

  Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego w dniu 26.10.2019 r. w odniesieniu do pyłu zawieszonego PM10.

  [2019-10-24]

  W Bydgoszczy odbył się 39. Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkolnych (18-20 października), w którym wziął udział Młodzieżowy Chóru "Scherzo" z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka. Zespół, który jako jedyny reprezentował nasze miasto i cały region, został laureatem tego konkursu.

  [2019-10-24]

  Masz swoją wizję Małopolski? Weź udział w konkursie na hasło strategii rozwoju naszego regionu "Strategia 2030". Do wygrania 5 tys. złotych.

  [2019-10-24]

  Uczniowie goszczący w Nowym Sączu w ramach projektu Erasmus pn. "From ME to WE" gościli w nowosądeckim ratuszu. Młodych ludzi przyjął wiceprezydent miasta Artur Bochenek.

 • Maskotki dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych
  Wypadki i kolizje drogowe należą do jednych z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakich możemy doświadczyć, będąc uczestnikami ruchu drogowego. Zdarza się, że biorą w nich udział również dzieci, które często nie rozumieją sytuacji, w której się znalazły. W tych trudnych chwilach wymagają one...
 • Piwniczna-Zdrój. Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego budynku
  Gdyby nie zdecydowana i błyskawiczna reakcja sierżanta sztabowego Mateusza Romanowskiego i sierżanta Piotra Mairera - policjantów Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, starszy mężczyzna najprawdopodobniej spłonąłby we własnym domu. Stróże prawa bez wahania wyważyli drzwi, ewakuowali 63-latka i...
 • „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych
  Po raz kolejny w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych włączają się w akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.
  Pod...
 • Uwaga! II stopień zagrożenia!

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Krakowie wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego w dniu 24.10.2019 r. w odniesieniu do pyłu zawieszonego PM10.

  Rada Pożytku Publicznego rozpoczęła pracę

  Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Rada została powołana na 3-letnią kadencję, a na jej przewodniczącego wybrano Edwarda Ciągło – członka Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Do 15 listopada 2019 r. można składać oferty na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej polegającego na powierzeniu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie powiatu nowosądeckiego w 2020 roku.

  Radni powiatowi w Strasburgu

  Delegacja radnych powiatowych pojechała do Strasburga na zaproszenie europosła prof. Ryszarda Legutki.

  [2019-10-23]

  Róża ma tylko dwa latka. Dlaczego straszna choroba zaatakowała właśnie ją? Największym problemem jest nóżka... Kości nieustannie się łamią, jeśli lekarze nie zdążą z operacją, dziecko może stracić nogę. Rodzice proszą o pomoc! Wydarzenie "Dla Róży" (26 października,Galeria "Trzy Korony") objął patronatem honorowym prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

  [2019-10-23]

  - Czytasz dziecku od narodzin – dajesz mu więcej niż myślisz, bo mała książka to wielki człowiek – przekonują organizatorzy akcji pod hasłem Mała książka – wielki człowiek. Dziś (23 października) prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w towarzystwie wiceprezydent Magdaleny Majki wręczył darmowe wyprawki czytelnicze dla uczniów klas pierwszych z Nowego Sącza.

  [2019-10-23]

  Siedmioosobowa delegacja z partnerskiego miasta Schwerte (Niemcy) przebywała z wizytą w Nowym Sączu (23 października). Gości przyjęła w ratuszu wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.