• Znaleziono portfel. Właściciel może go odebrać w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu
  W dniu 28 października 2019 roku na terenie Nowego Sącza znaleziono portfel, w którym znajdowała się m.in. gotówka.
  Właściciel utraconego portfela jest proszony o kontakt z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Dzielnicowy - sierż. sztab. Karol Jamrozowicz -...
 • Handel ludźmi – współczesna forma niewolnictwa. Gdzie szukać pomocy?
  Handel ludźmi to współczesna forma niewolnictwa, stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni przeciwko wolności i godności ludzkiej. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla współczesnej cywilizacji i jest jednym z priorytetów pracy Policji.
  Jak co roku, 18 października, obchodziliśmy Europejski...
 • Jerzy Giza – Honorowy Obywatel Nowego Sącza

  Jerzy Giza został dzisiaj Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Sącza. Tytuł przyznała mu Rada Miasta Nowego Sącza. Z tej okazji odbyła się uroczysta sesja, podczas której Powiat Nowosądecki reprezentował wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

  „Piątkowioki” tańczą i śpiewają od 25 lat

  Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki” świętował dzisiaj 25 urodziny. Z tej okazji w MCK Sokół w Nowym Sączu odbył się jubileuszowy koncert, były gratulacje i nagrody. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela Powiatu Nowosądeckiego – członka Zarządu Edwarda Ciągło, który wręczył Zespołowi m.in. nagrodę starosty w wysokości 3 tysięcy złotych.

  [2019-11-12]

  Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 15 listopada 2019 r.

  [2019-11-14]

  Komisja Finansów Publicznych - 18 listopada 2019 r.

  Będzie wiało

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 14:00 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h z południa.

  [2019-11-14]

  Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej - 19 listopada 2019 r.

  [2019-11-15]

  Przy ulicy Batalionów przybyło 30 nowych miejsc postojowych. Swoje pojazdy mogą na nim parkować mieszkańcy budynków przy ulicy Batalionów Chłopskich 12, 14, 16 oraz Sucharskiego 44, 46. Nowy parking otworzył prezydent Ludomir Handzel wraz z zarządem GSM: Jarosławem Iwańcem oraz Ryszardem Jasińskim.

  [2019-11-15]

  Trwa termodernizacja budynku Zespołu Przedszkoli przy ulicy Paderewskiego. Prace są prowadzone również na dachu budynku oraz utwardzany jest teren wokół obiektu. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel.

  [2019-11-15]

  Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Nowy Sącz zaprasza na doroczny turniej Franciszka Wolaka w piłce ręcznej (15 - 17 listopada). W rozgrywkach zmierzą się drużyny złożone z chłopców urodzonych w 2007 roku. Turniej objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

  [2019-11-15]

  Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na III Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącz w Pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza (17 listopada, niedziela). Prawo startu mają dzieci, młodzież, dorośli członkowie klubów, stowarzyszeń i szkółek pływackich oraz osoby niezrzeszone.

  [2019-11-15]

  Polski Czerwony Krzyż świętował jubileusz 100-lecia (14 listopada). Z tej okazji w nowosądeckim ratuszu odbyła się gala, podczas które zasłużeni członkowie i sympatycy Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Sączu otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Władze miasta reprezentowała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w obecności dyrektorów wydziałów UM.

  [2019-11-12]

  Prezydent Ludomir Handzel gratulował zdobycia brązowego medalu uczniom Zespołu Szkół Samochodowych na Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1500 metrów. Prezydent zapewnił młodych sportowców o wsparciu ze strony miasta i wręczył im upominki. Sportowców oraz ich sukcesy zaprezentowali ich opiekunowie: Leszek Sowa i Jerzy Galara.

 • Wzmożone działania sądeckiej drogówki na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w dniach 16 i 27 listopada 2019 roku
  W najbliższych dniach (tj. 16 i 27 listopada 2019 roku) sądeccy policjanci po raz kolejny przeprowadzą wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Planowane działania zostały ujęte w „Wojewódzkim Programie...
 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
  W niedzielę 17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.
  Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony...
 • Uczennice z Nowego Sącza i Królowej Górnej z wizytą w sądeckiej komendzie
  14 listopada 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu gościliśmy dyrektorów, nauczycieli i uczniów z Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu i Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej. Młodzież miała okazję zwiedzić budynek Komendy...
 • Uwaga! II stopień zagrożenia!

  Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego w odniesieniu do pyłu zawieszonego PM10.

  Miliony na powiatowe drogi i chodniki

  Pogoda sprzyja i prace na powiatowych drogach idą zgodnie z harmonogramem. Dzięki pieniądzom z zewnątrz, zaplanowano jeszcze na ten rok remonty kolejnych dróg.

  Remont drogi

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 18 i 20 listopada 2019 r. w godz. 8:00 - 16:00 będą prowadzone roboty związane z remontem nawierzchni na drodze powiatowej Ropa - Gródek - Biała Niżna.

  Łabowa: remont drogi

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 19 i 20 listopada 2019 r. w godz. 8:00 - 16:00 będą prowadzony będzie remont drogi powiatowej Łabowa - Łabowiec.