[2019-11-14]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 19 listopada 2019 r.

[2019-11-11]

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel wręczył klucze do miasta marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu (11 listopada ). Ten symboliczny gest miał miejsce podczas pikniku z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się w Miasteczku Galicyjskim.

[2019-11-14]

Wczoraj (13 listopada) wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka odebrała z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki i zastępcy dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Sylwii Bednarczyk – Mikuli listy intencyjne, gwarantujące dofinansowanie pięciu projektów, zgłoszonych przez miasto Nowy Sącz.

 • Czy wiesz, że?
  Czy wiesz, że w Polsce działa system Child Alert?
  W przypadku zaginięcia dziecka Policja może uruchomić system alarmowy Child Alert. System ten może zostać uruchomiony na każdym etapie prowadzonych poszukiwań, jeśli łącznie spełnione zostaną następujące przesłanki:
  osoba zaginiona w chwili...
 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji
  14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
  W ramach...
 • Apele sądeckiej policji przynoszą efekty – dwie seniorki nie dały oszukać się metodą „na wnuczka”
  Apele sądeckiej policji o ostrożność i rozwagę, skierowane do seniorów, przyniosły pozytywne efekty. Dzięki akcji informacyjnej, wspartej przez lokalne media, starsze osoby miały możliwość dowiedzieć się o mechanizmie działania przestępców, którzy metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itd. wyłudzają...
 • Szkoły promujące bezpieczeństwo z certyfikatami
  Dzisiaj, 14 listopada 2019 roku, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jarosław Tokarczyk, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty, wręczył przedstawicielom dwóch szkół z terenu powiatu nowosądeckiego certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo...
 • Jesteśmy przygotowani do zimy

  W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu spotkali się dzisiaj szefowie służb i inspekcji – członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aby omówić stan przygotowań do sezonu zimowego. Spotkanie prowadził Ryszard Wąsowicz, a wszystkich przywitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

  [2019-11-13]

  Komisja Edukacji - 18 listopada 2019 r.

  [2019-11-09]

  Profesor oświaty Jerzy Giza – historyk, pedagog i działacz niepodległościowy otrzymał akt nadania Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza (8 listopada). Wręczenie z udziałem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Nowego Sącza z okazji 727. rocznicy lokacji naszego grodu.

  [2019-11-13]

  18 listopada (poniedziałek) rozpoczyna się kolejna, 10. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. W przedsięwzięciu aktywnie uczestniczy Urząd Miasta Nowego Sącza, organizując między innymi szkolenia, wykłady, warsztaty, seminaria i spotkania z przedsiębiorcami.

  [2019-11-13]

  Róża potrzebuje pomocy. Jeśli lekarze nie zdążą z operacją, dziecko może stracić nogę. Rodzice proszą o pomoc! Zbiórka dla Róży odbędzie się 16 listopada w galerii Trzy Korony. Przedsięwzięcie objął patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

  [2019-11-13]

  "Niepodległa malowana pieśnią" - na koncert pod takim tytułem zaprasza prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który objął wydarzenie honorowym patronatem. W najbliższą sobotę (16 listopada) w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza usłyszymy solistów i zespół instrumentalno – wokalny Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

  [2019-11-08]

  W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyła się promocja XLVII Rocznika Sądeckiego, jednego z najważniejszych wydawnictw Urzędu Miasta, ukazującego się - z przerwami - od 1939 roku. Zebranych gości przywitała wiceprezydent Magdalena Majka oraz redaktor naczelny Rocznika Sądeckiego Jarosław Jakubowski.

  [2019-11-13]

  W ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla (12 listopada.) Tematem spotkania było omówienie stanu przygotowań instytucji miejskich do funkcjonowania Nowego Sącza w czasie zimy.

  [2019-11-13]

  Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza mieszkańców ubiegających się o dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach projektu pn. "Dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii na obszarze LGD KORONA SĄDECKA" na spotkania poprzedzające realizację inwentaryzacji budynków mieszkalnych, zgłoszonych do projektu.

 • Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!
  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to...
 • Uwaga! Remont drogi!

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 13 - 16 listopada 2019 r. w godz. 7:00 - 16:00 prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze.

  Będzie wiało

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 14:00 do 23:00 prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa.

  Mamy to! Prawie 7,5 miliona dla powiatowych szkół!

  Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał dzisiaj promesę na blisko 7,5 miliona złotych od wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.

  [2019-11-12]

  Zaproszenie, porządek obrad oraz projekty uchwał