[2019-11-12]

Starość nie jest dla mięczaków: tak twierdzi Piotr Bałtroczyk, satyryk, konferansjer, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny kabaretowej. Skąd tytułowe przekonanie? Artysta wyjaśni to ze sceny Miejskiego Ośrodka Kultury 18 listopada br. Na kolejny Poniedziałek ze Sztuką zaprasza prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

 • Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk z okazji Święta Służby Cywilnej dziękuje wszystkim pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę na rzecz polskiej Policji.

 • Małopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
  Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości już za nami. Jak co roku dzień 11 listopada w całym kraju obfitował w liczne uroczystości patriotyczne i kulturalne.
  Małopolskie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowane przez Wojewodę Małopolskiego w Krakowie...
 • Darmowe sprawdzenie ustawienia świateł w pojazdach na Sądecczyźnie w ramach akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”
  Od 21 października do 15 grudnia 2019 roku na terenie Sądecczyzny trwa ogólnopolska akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
  W ramach tej akcji Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu przy...
 • Łącko: obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości

  Przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wziął udział w uroczystościach z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Łącku.

  Sprawdź światła za darmo!     

  Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i stacji kontroli pojazdów z Powiatu Nowosądeckiego organizuje akcję bezpłatnego sprawdzania prawidłowości ustawienia reflektorów w autach. Akcja zostanie przeprowadzona 14 i 19 listopada 2019 r.

  Komunikat wojewody: czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

  W związku z dużą ilością ofiar pożarów oraz tlenku węgla strażacy apelują o doposażanie mieszkań w czujki, które mogą uratować życie.

  Komunikat wojewody: tlenek węgla jest śmiertelnie niebezpieczny

  W związku z sezonem grzewczym oraz licznymi przypadkami zaczadzeń strażacy apelują o rozwagę. Tlenek węgla jest śmiertelnie niebezpieczny. Czad zabija po cichu.

  Komunikat wojewody: bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń

  W związku z trwającym sezonem grzewczym oraz dużą liczą pożarów budynków mieszkalnych strażacy apelują o bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń.

  Strzelali w rocznicę odzyskania niepodległości

  Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości na strzelnicy sportowej LOK w Nowym Sączu spotkały się osoby, które chciały w ten sposób uczcić święto i spędzić wolny czas jednocześnie sprawdzając swoje umiejętności strzeleckie.

  Zbadaj swoje kości!

  Od jutra mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego, którzy ukończyli 50 lat mogą zapisać się na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy i poziomu witaminy D3. Badania są finansowane z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

  Będzie chodnik od Chełmca do Rdziostowa

  Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski gościł dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie. Wszystko w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Każdy z uczniów miał na sobie kamizelkę, a od starosty otrzymał odblaski, które można nosić przypięte do plecaka lub nałożyć na ubranie.

  Klub Sportowy „Dunajec” obchodził 75. urodziny

  W sądeckim MCK Sokół odbył się jubileusz 75-lecia Klubu Sportowego „Dunajec”. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski złożył gratulacje i podkreślił, wielki wkład trenerów w rozwój sportu na Sądecczyźnie.

  Grand Prix dla pań z Kąclowej!

  Panie z kół gospodyń wiejskich z miasta i gminy Grybów rywalizowały dzisiaj podczas IX Przeglądu Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Grybów i Miasta Grybów. Impreza odbyła się w siedzibie OSP w Ptaszkowej. Wziął w niej udział wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

  Szkoła do hymnu!

  Społeczność Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach włączyła się w akcję organizowaną przez MEN „Szkoła do hymnu”.

  50 lat Zespołu Regionalnego „Lipniczanie”

  Zespół Regionalny „Lipniczanie” obchodził jubileusz 50-lecia działalności. Impreza z tej okazji odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej.

  [2019-11-08]

  Obchody 727 rocznicy lokacji Miasta Nowego Sącza rozpoczęły się od konferencji popularno-naukowa pt. Koronowany przez wieki. Nowy Sącz na przestrzeni wieków. Konferencja została zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury.

  [2019-11-07]

  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że od piątku (8 listopada) zostanie otwarta dla ruchu pierzeja południowa Rynku (przy postoju TAXI) wraz z częścią skrzyżowania stanowiącą dojazd do ul. Dunajewskiego, dla pojazdów do 3,5t.