[2020-02-06]

Dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Nowego Sącza Joanna Salabura była gościemszkolenia, realizowanego w ramach Projektu grantowego „Internet na co dzień”. Dyrektor wręczyła uczestnikom pamiątkowe gadżety oraz przekazała informacje na temat organizowanych kursów.

 • Czy wiesz, że policjant sięgając po broń palną nie zawsze musi oddać strzał ostrzegawczy?
  Przed użyciem broni palnej wobec osoby policjant jest zobowiązany:
  Wykonać okrzyk „POLICJA!”
  Wezwać do zachowania zgodnego z prawem poprzez na przykład użycie zwrotu „ODRZUĆ BROŃ!”
  Jeżeli osoba nie podporządkuje się wezwaniom, wówczas policjant wykonuje okrzyk „STÓJ, BO STRZELAM!”. Jeżeli wezwanie...
 • Zimowy Weekend Rodzinny w sądeckiej komendzie Policji
  W siedzibie sądeckiej Policji po raz kolejny odbył się Zimowy Weekend Rodzinny. W imprezie zorganizowanej przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu wzięły udział rodziny sądeckich funkcjonariuszy.
  Wydarzenie swoim patronatem objął Komendant Miejski...
 • Dzisiaj więcej policyjnych patroli w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów
  6 lutego br., w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
  Celem...
 • Będzie padał śnieg

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 11:00 do jutra (7 lutego 2020 r.) do godz. 10:00 prognozuje się opady śniegu, które na obszarach położonych powyżej 500 m n.p.m. spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm. Najintensywniejsze opady wystąpią w nocy i jutro rano.

  [2020-02-05]

  6 lutego (czwartek) w godzinach od 7:00 do 15:00 będą prowadzone roboty gazoniebezpieczne, związane z przełączeniem sieci gazowej w rejonie ul. Westerplatte i Sucharskiego. W trakcie prac, nastąpi przerwa w dostawie gazu dla ok. 540 odbiorców przy ul. Westerplatte, Sucharskiego, Beskidzkiej, Leśnej i Chruślickiej.

  [2020-02-05]

  Zastępca prezydenta Artur Bochenek odniósł się do pisma skierowanego przez Michała Kądziołkę w imieniu klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz”. Jak zaznaczył wiceprezydent, nie ma podstaw prawnych do spełnienia żądań radnych klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz.”

 • Bezpieczne Ferie 2020 z sądecką Policją. Dziś komendę odwiedzili mali goście
  Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach Bezpiecznych Ferii od lat cieszą się sporym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Wizyta w siedzibie sądeckich stróżów prawa jest dla dzieci dobrą okazją, by nie tylko zobaczyć, w jakich warunkach pełnią służbę...
 • [2020-02-04]

  Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 7 lutego 2020 r.

  [2020-02-04]

  Uczniowie sądeckich szkół, wzięli udział w zajęciach pn. "Biblioteka, gry i Ty". Główną atrakcją spotkania były gry edukacyjne - Wyprawa do Jagodowego Lasu i Krainy Bohaterów.

  Opady deszczu

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj przez cały dzień aż do godz. 8 w środę (5.02.2020 r.) prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym.

  Wzrost wody w rzekach

  Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż dzisiaj od godz. 10:00 do 23:00 na skutek występujących opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem, w zlewni Dunajca oraz w mniejszych bezpośrednich dopływach dopływach Wisły prognozowane są wzrosty poziomu wody (lokalnie gwałtowne) do strefy stanów wysokich. Miejscami możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych.

  Uwaga! Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne!

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje dziś od godz. 16 do godz. 10 w środę zawieje i zamiecie śnieżne, spowodowane przez północno-zachodni i północny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h.

  [2020-02-03]

  -

  [2020-02-03]

  W Świetlicy Osiedlowej przy ul. Stolarskiej, odbyła się wymianka ubrań, książek, płyt i biżuterii. Akcja polegała na wymianie, między sobą rzeczy codziennego użytku. Po zakończeniu zbiórki, zostaną one przetworzone lub przekazane na cele charytatywne. Inicjatywa miała na celu uświadomienie mieszkańców, jak szkodliwy wpływ na środowisko ma produkcja ubrań.

  [2020-02-03]

  W ostatnim czasie Straż Miejska otrzymała informacje o telefonicznych „Wezwaniach do zapłaty” rzekomo wykonywanych przez pracowników Komendy Straży Miejskiej. W związku z tym informujemy, że Straż Miejska nie wystawia ww. wezwań, ani w formie pisemnej, ani telefonicznej. Strażnicy upoważnieni są do wystawiania „Wezwań do zgłoszenia się do komendy” wyłącznie pisemnie, a zdarzenia, o których mowa powyżej są próbą wyłudzania pieniędzy.

 • Czy wiesz, jakie zasady obowiązują policjanta przy użyciu broni palnej lub środków przymusu bezpośredniego?
  Warto pamiętać, że użycie broni palnej lub środków przymusu bezpośredniego przez policjanta jest jego własną decyzją, podjętą na podstawie przepisów prawa oraz oceny sytuacji faktycznej. O decyzji, jaki środek (np. broń palna, pałka służbowa, czy tzw. paralizator) zostanie użyty przez policjanta...
 • Sportowe zawody młodych strażaków

  Ponad 350 młodych strażaków ochotników wzięło udział w VI Halowych Zawodach-Sportowo Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. Antoniego Bieniasa. Impreza odbyła się w Brzeznej. Nagrody dla zawodników ufundowało Starostwo Powiatowego w Nowym Sącz, a wręczał jest starosta Marek Kwiatkowski.

  [2020-01-30]

  Pierwsze dni „Bezpiecznych ferii” z Pałacem Młodzieży upłynęły pod hasłami: „Karnawał” i „Mozaika”. Różnorodność proponowanej oferty sprawia, że w naszej placówce nikt się nie nudzi. Uczestnicy na zajęciach plastycznych wykonywali m. in. maski karnawałowe i mozaiki, wycinali i kleili modele papierowe.

  [2020-01-29]

  Jeszcze do niedawna strach było iść przez Kocie Planty, które nie były doświetlone. Dzisiaj rozświetlają je nowoczesne lampy. Mieszkańcy prosili o nie od lat.