[2019-11-07]

Dziś (7 listopada) w sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła siękonferencja dla nauczycieli pt. "Dzieci uzdolnione matematycznie: mity, wyniki badań i wnioski pedagogiczne". Wykład wygłosiła prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zebranych gości i nauczycieli przywitał prezydent Ludomir Handzel, oraz wiceprezydent Magdalena Majka.

[2019-11-08]

Rozpoczynają się uroczystości związane z 727. rocznicą lokacji miasta Nowego Sącza. Obchody rocznicowe inauguruje konferencja naukowo - edukacyjna "Koronowany przez wieki. Nowy Sącz na przestrzeni dziejów" w Miejskim Ośrodku Kultury (8 listopada, godz. 9:00). Na uroczystości zaprasza prezydent miasta Ludomir Handzel.

 • Świeć przykładem – noś odblaski! Rymowanki-Zachęcanki z województwa lubuskiego
  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka –...
 • Działania „Kaskadowy pomiar prędkości”
  Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą...
 • Dzień Służby Cywilnej – życzenia Kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
  Dzień Służby Cywilnej, podobnie jak Narodowe Święto Niepodległości, obchodzony jest 11 listopada. Data jest nieprzypadkowa – ma na celu podkreślenie roli jaką odegrało w odbudowie państwa, po 123 latach niewoli, stworzenie profesjonalnej administracji państwowej. Bez istnienia rzetelnego,...
 • Piwniczna-Zdrój. Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o podpalenie drewnianego budynku.
  Piwniczańscy policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Piwniczna-Zdrój podejrzanego o umyślne podpalenie drewnianego budynku mieszkalnego, znajdującego się na terenie tej samej gminy. Podpalacz usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
  W dniu 4...
 • Uwaga! Remont drogi!

  Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 12 i 13 listopada 2019 r. w godz. 7:00 - 16:00 będzie prowadzony remont nawierzchni na drodze powiatowej Ropa - Gródek - Biała Niżna.

  [2019-11-05]

  Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II zostały pasowane na uczniów. W uroczystości wziął udział prezydent Ludomir Handzel wraz z radnymi Dawidem Dumaną i Leszkiem Gieńcem.

  [2019-11-07]

  Unikatowe dzieło – monumentalny, trzytomowy album La Capella Sistina (Kaplica Sykstyńska) trafiło dziś (7 listopada) do Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego. Cenny dar przekazali prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i ofiarodawca, prezes zarządu spółki Newag i honorowy obywatel naszego miasta Zbigniew Konieczek.

  [2019-11-07]

  Niezwykła lekcja wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu gościli w nowosądeckim ratuszu (6 listopada). Celem wizyty było poznanie struktury Urzędu Miasta Nowego Sącza, funkcjonowanieposzczególnych wydziałów i zakres ich zadań.

  [2019-11-07]

  Miasto Nowy Sącz – Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości przystępuje do realizacji czterech projektów, mających na celu utworzenie Centrów Kompetencji Zawodowych w obszarze administracyjno-usługowym oraz mechaniczno-górniczo-hutniczym, jak również rozwój już istniejących CKZ w obszarze turystyczno-gastronomicznym oraz elektryczno-elektronicznym.

 • XV jubileuszowa gala wręczenia certyfikatów „Szkoła promująca bezpieczeństwo”. Szkoła z Podegrodzia odebrała swój certyfikat z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
  W dniu 5 listopada 2019 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się XV Jubileuszowa gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora doktora Krzysztofa Pobuty...
 • Czy wiesz, że?
  Czy wiesz, że czynnikiem zwiększającym skłonność do przemocy wobec bliskich jest fakt uzależnienia lub nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych?
  Sytuacja ta dotyczy zarówno sprawcy jak i osoby doznającej przemocy, w szczególności, gdy zjawisko obejmuje obydwoje partnerów. Sprawcy przemocy...
 • Kampania informacyjna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej

  Większość z nas używa telefonu komórkowego. Niestety nie zawsze udaje się zrealizować połączenie z innym użytkownikiem lub jakość połączenia jest niewystarczająca do przeprowadzenia rozmowy. Często zdarza się to jeśli jesteśmy w pomieszczeniu zamkniętym i by zrealizować połączenie trzeba wyjść na zewnątrz budynku. Przy zawieraniu umowy z operatorem nie zawsze zostajemy wystarczająco poinformowani o rzeczywistym zasięgu sieci komórkowej w rejonie naszego miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej, a przedstawiane przez operatora mapy zasięgu są jedynie teoretyczne i dotyczą zasięgu w przestrzeni otwartej. Co robić w takich sytuacjach?

  Masz przychodnię i sprzęt do badań? Możesz zarobić 16 tysięcy złotych!

  Do 31 października 2019 r. można składać oferty w konkursie „Zdrowe kości, zdrowe ciało – diagnostyka osteoporozy”.

  Brąz dla Vanessy!

  Na początku października w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. W zawodach startowali głównie zawodnicy kadry narodowej i pretendenci do kadry.

  Uwaga! II stopień zagrożenia!

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Krakowie wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego w dniu 24.10.2019 r. w odniesieniu do pyłu zawieszonego PM10.

  Rada Pożytku Publicznego rozpoczęła pracę

  Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Rada została powołana na 3-letnią kadencję, a na jej przewodniczącego wybrano Edwarda Ciągło – członka Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Do 15 listopada 2019 r. można składać oferty na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej polegającego na powierzeniu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie powiatu nowosądeckiego w 2020 roku.

  Radni powiatowi w Strasburgu

  Delegacja radnych powiatowych pojechała do Strasburga na zaproszenie europosła prof. Ryszarda Legutki.