Ostrzeżenie na sobotę

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego w dniu 26.10.2019 r. w odniesieniu do pyłu zawieszonego PM10.

Zjazd „leśnej braci” w Starym Sączu

W Starym Sączu odbył się IX Zjazd byłych dyrektorów szkół leśnych z całej Polski oraz byłych naczelników Wydziału Kadr i Szkoleń Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Za działanie na rzecz obronności państwa

Podczas wojewódzkich obchodów Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał wyróżnienie za współpracę i działanie na rzecz obronności państwa.

Dodatkowe środki z PFRON dla Małopolski

Województwo Małopolskie otrzyma jeszcze więcej środków z PFRON na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął uchwałę w sprawie ponownego podziału środków finansowych Funduszu na 2019 rok. Na podstawie uchwały Województwo Małopolskie otrzyma dodatkowe 3 501 608,00 zł, co łącznie stanowi kwotę 93 634 844,00 zł na 2019 rok.

Uwaga! Remont drogi!

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 30 i 31 października 2019 r. w godz. 7:00-15:00 prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze.

Konwent Przewodniczących Rad Powiatów na Limanowszczyźnie

Na zaproszenie Ewy Filipiak - przewodniczącej Rady Powiatu Limanowskiego przybyli członkowie Konwentu Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego.

Młodów: woda z bakteriami

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego zaopatrującego Przedszkole nr 4 w Młodowie. Wyniki badania wody wykazały obecność bakterii grupy coli.

200 osób bez prądu

W gminie Piwniczna Zdrój doszło do awarii na linii średniego napięcia (cztery stacje transformatorowe). Bez prądu pozostaje ponad 200 klientów.

Uwaga! Remont drogi!

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że 8 i 9 listopada 2019 r. w godz. 7:00 - 16:00 prowadzony będzie remont nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze.

II stopień zagrożenia

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego w dniu 7 i 8 listopada 2019 r. w odniesieniu do pyłu zawieszonego PM10.

Spotkanie z sołtysami i kołami gospodyń wiejskich

17 listopada 2019 r. w Gorlicach odbędzie się spotkanie subregionalne z sołtysami i członkami kół gospodyń wiejskich. Organizuje je Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Gęste mgły

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 17:00 do jutra (8 listopada 2019 r.) do godz. 09:00 prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.

Listopadowe czytanie „Dziadów”

W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych nauczyciele Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach już po raz kolejny spotkali się na wspólnym czytaniu II części „Dziadów” Adama Mickiewicza.

[2019-11-05]
[2019-10-31]

Za nami kolejny, 254. Koncert u Prezydenta. Tym razem koncert miał charakter zaduszkowy. W sali reprezentacyjnej Ratusza wystąpił zespół Atrament, który zaprezentował kompozycje piosenek: Tadeusza Nalepy, Marka Jackowskiego, Jacka Skubikowskiego i Ryszarda Riedla, a także Jimiego Hendrixa, Freddiego Mercurego i B. B. Kinga.

[2019-11-06]

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Nowym Sączu, świętowało jubileusz setnej rocznicy powstania (6 listopada). W spotkaniu działaczy, wolontariuszy i przyjaciół TPD wziął udział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który objął jubileusz patronatem honorowym. Miasto ufundowało także nagrody w konkursie plastycznym dla dzieci.

[2019-11-05]

Urząd Miasta Nowego Sącza organizuje i finansuje profilaktyczną akcję nieodpłatnych szczepień przeciwko grypie pod nazwą: „Zdążyć przed grypą” dla mieszkańców od 60. roku życia. Szczepienia wykonywane będą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „REMEDIUM” przy ul. Poniatowskiego 2 w Nowym Sączu.

[2019-10-01]

Województwo Małopolskie i Miasto Nowy Sącz zapraszają rodziców dzieci zameldowanych w Nowym Sączu do udziału w programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2019 roku.

 • Było bezpieczniej, a co najważniejsze nikt nie zginął - podsumowanie policyjnej akcji „ZNICZ 2019” na Sądecczyźnie
  Brak ofiar śmiertelnych, mniej ujawnionych nietrzeźwych kierowców, jak również mniejsza liczba wypadków drogowych, kolizji i osób rannych to bilans tegorocznej akcji „Znicz” w porównaniu do ubiegłorocznych działań. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających miejsca pochówku swoich bliskich na...
 • Wspólne ćwiczenia służb mundurowych „Gondola 2019”
  5 listopada 2019 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wzięli udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Gondola 2019”, przeprowadzonych na terenie kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym...
 • Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada 2019 roku
  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.
  Według nowych przepisów: „...