Uwaga! Remont drogi!

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że 8 i 9 listopada 2019 r. w godz. 7:00 - 16:00 prowadzony będzie remont nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze.

[2019-11-05]

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze znanym pisarzem książek z gatunku fantastyki i publicystą – Andrzejem Pilipiukiem (6 listopada). Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "CzyTAM TU – młodzi o książkach", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

[2019-11-05]

Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza złożyli uroczyste ślubowanie, stając się tym samym pełnoprawnym członkami uczniowskiej braci. Szkoła wkroczyła w 201. rok swojej działalności. W uroczystości wziął udział prezydent Nowego Sącza, absolwent szkoły, Ludomir Handzel.

[2019-11-05]

Świąteczne kartki z Nowego Sącza trafią do stolicy Armenii, Erewania, gdzie zostaną pokazane na kiermaszu bożonarodzeniowym (30 listopada). Sądecką ofertę oglądali dziś w Świetlicy Środowiskowej "Klub Kotłownia" wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka i dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba.

[2019-10-31]

Zastępca Prezydenta Miasta Magdalena Majka oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba wraz z Panią Anną Totoń zapalili dziś znicze przed odnowionym nagrobkiem rodziny Iszkowskich na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu.

[2019-10-31]

Dziś (31 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, odbyło sięI posiedzenie Nowosądeckiego Forum Młodzieży (NFM), organu opiniodawczo-doradczego Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W obradach uczestniczył prezydent Ludomir Handzel, który wręczył uczniom powołania do Nowosądeckiego Forum Młodzieży.

 • Laserowe mierniki prędkości są użytkowane przez Policję zgodnie z obowiązującymi przepisami
  Laserowe mierniki prędkości są użytkowane przez Polską Policję zgodnie z obowiązującymi przepisami. Najbardziej zaawansowane, kompaktowe urządzenie, łączą w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego oraz laserowego pomiaru prędkości.
  Urządzenia te, zgodnie z wymogami prawnymi, zanim zostały...
 • Nowy Sącz. Sprawcy kradzieży sklepowej odpowiedzą za swe czyny
  Dwaj młodzi mężczyźni postanowili wspólnie okraść drogerię zlokalizowaną w jednej z sądeckich galerii handlowych, lecz ich plan wyniesienia łupu ze sklepu nie powiódł się. 18-latek został zatrzymany tuż za linią kas przez pracownika ochrony, a z kolei drugi złodziej, widząc swego kompana...
 • 200 osób bez prądu

  W gminie Piwniczna Zdrój doszło do awarii na linii średniego napięcia (cztery stacje transformatorowe). Bez prądu pozostaje ponad 200 klientów.

  [2019-11-04]

  Urząd Miasta Nowego realizujeprojekt pn. "Utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 na terenie Miasta Nowego Sącza", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

  [2019-11-04]

  W swoim oświadczeniu Prezydent Ludomir Handzel odniósł się do formułowanych w przestrzeni publicznej twierdzeń Zarządu Sądeckich Wodociągów sp. z o.o., które mogą wprowadzać w błąd opinię publiczną. Prezydent podkreślił również, że proponowane przez niego utworzenie kapitału rezerwowego, pozwoliłoby na zachowanie opłat uiszczanych przez odbiorców w Nowym Sączu na dotychczasowym poziomie, dając Zarządowi odpowiednie narzędzia formalno-prawne w tym zakresie.

 • Było bezpieczniej, a co najważniejsze nikt nie zginął - podsumowanie policyjnej akcji „ZNICZ 2019” na Sądecczyźnie
  Brak ofiar śmiertelnych, mniej ujawnionych nietrzeźwych kierowców, jak również mniejsza liczba wypadków drogowych, kolizji i osób rannych to bilans tegorocznej akcji „Znicz” w porównaniu do ubiegłorocznych działań. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających miejsca pochówku swoich bliskich na...
 • [2019-10-31]

  Komisja Sportu i Turystyki - 5 listopada 2019 r.

  [2019-10-31]

  Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 6 listopada 2019 r.

  [2019-10-30]

  Dziś (30 października) rozpoczął się remont zniszczonej ulicy Wieniawskiego w Nowym Sączu. Nowy asfalt pojawi się na odcinku o długości około 230 metrów od ul. Królowej Jadwigi. Prace remontowe potrwają około 4-5 dni roboczych.

  [2019-10-30]

  W Pałacu Młodzieży odbyło się rozstrzygnięcie 23. edycji konkursu "Nowy Sącz – Miastem Kwiatów i Zieleni" pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Nagrody wręczała wiceprezydent miasta Magdalena Majka.

  [2019-10-25]

  Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel otrzymał podziękowanie od biskupa tarnowskiego, ks. Andrzeja Jeża, za udział w "Marszu dla życia i rodziny". Wydarzenie to miało miejsce w Nowym Sączu 6 października br.