Uwaga! Remont drogi!

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 30 i 31 października 2019 r. w godz. 7:00-15:00 prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze.

[2019-10-28]

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza mieszkańców miasta na oficjalne otwarcie Świetlicy Osiedlowej "Stare Miasto". Placówka mieści się przy ul. Romanowskiego 2 (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego). Oficjalna inauguracja działalności będzie miała miejsce 29 października 2019 r. (wtorek) o godz. 14:00.

[2027-10-04]

Miasto Nowy Sącz realizuje projekt pn. "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach 10 Osi Priorytetowej, Działanie 10.2, Poddziałanie 10.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

[2019-10-22]

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Bank Ochrony Środowiska nawiązały współpracę w zakresie realizacji działań wspierających poprawę jakości powietrza. Dzięki niej mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli zadbać o swoje zdrowie korzystając ze specjalnej pożyczki na wymianę starego pieca. Dziś (22 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, prezydent Ludomir Handzel oraz prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs, podpisali umowę o współpracy, której głównym celem jest wspieranie mieszkańców w wymianie systemów ogrzewania na ekologiczne, realizacji projektów termomodernizacyjnych, oraz innych komplementarnych z rządowym programem „Czyste Powietrze.

[2019-10-22]

Podczas dzisiejszego spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami Nowego Sącza,w sprawie połączenia DW 969 z DK 87 wraz z budową mostu na Dunajcu, prezydent Ludomir Handzel przedstawił dokumenty potwierdzające, żepreferowany przez Miasto Nowy Sącz, oraz gminę Chełmiec i gminę Podegrodzie tzw. wariant ‘’C”, jest optymalny. Przedstawiony przez prezydenta wariant, preferują również PKP Polskie Linie Kolejowe.

 • Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019
  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień...
 • Zjazd „leśnej braci” w Starym Sączu

  W Starym Sączu odbył się IX Zjazd byłych dyrektorów szkół leśnych z całej Polski oraz byłych naczelników Wydziału Kadr i Szkoleń Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

  Za działanie na rzecz obronności państwa

  Podczas wojewódzkich obchodów Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał wyróżnienie za współpracę i działanie na rzecz obronności państwa.

  Klub Sportowy „Dunajec” obchodził 75. urodziny

  W sądeckim MCK Sokół odbył się jubileusz 75-lecia Klubu Sportowego „Dunajec”. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski złożył gratulacje i podkreślił, wielki wkład trenerów w rozwój sportu na Sądecczyźnie.

  [2019-10-26]

  Dzień Seniora w Nowym Sączu był okazją do spotkania z prezydentem miasta, Ludomirem Handzlem (25 października). Uczestnicy prelekcji w Miejskim Ośrodku Kultury mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki o najważniejszych problemach, sukcesach i zamiarach włodarzy grodu nad Dunajcem.

  [2019-10-26]

  Klub Sportowy Dunajec Nowy Sącz ma 75 lat. Z tej okazji prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel wręczył członkowi zarządu klubu Jakubowi Nowakowi okazały puchar i list gratulacyjny. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 25 października w Sokole.

  [2019-10-27]

  230 strzelców z ZS Strzelec OSW Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz złożyło przysięgę na nowosądeckim rynku (26 października). Stało się to w obecności licznych gości: władz miasta z prezydentem Ludomirem Handzlem i wiceprezydent Magdaleną Majką, parlamentarzystów, rodzin i sympatyków ruchu strzeleckiego.

  [2019-10-24]

  Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu są już pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Wczoraj (23 października) odbyło się ślubowanie klas pierwszych z udziałem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

  [2019-10-25]

  23 października bieżącego roku rozpoczęły się konsultacje "Programu współpracy Miasta Nowego Sącza z organizacjami pozarządowymi na rok 2020", które potrwają do 5 listopada br.

  [2019-10-25]

  Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Jerzego Popiełuszki zostały pasowane na uczniów (25 października). Dokonała tego wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w towarzystwie dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania, Małgorzaty Belskiej.