Na zakończenie VII Sesji Rady Miasta Nowego Sącza, która odbyła 29 stycznia br. prezydent Ludomir Handzel odniósł się do problemów finansowych wykazanych w audycie przeprowadzonym w Spółce Akcyjnej SANDECJA. Zdaniem Prezydenta naprawa sytuacji jest jedną z priorytetowych zadań stojących przed władzami miasta.

Prezydent Ludomir Handzel – szef Obrony Cywilnej Miasta Nowego Sącza zorganizował szkolenie doskonalące dla pracowników zakładów pracy z terenu miasta, realizujących zadania z zakresu obrony cywilnej. Szkolenie odbyło się w sali reprezentacyjnej im. St. Małachowskiego sądeckiego Ratusza.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza do wzięcia udziału w obradach Okrągłego Stołu Nowosądeckiej Oświaty. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 lutego 2019 roku o godzinie 12:00 w sali reprezentacyjnej im. St. Małachowskiego w Ratuszu.

Mimo niskich temperatur, budowa mostu helleńskiego postępuje zgodnie z założonym planem. W stu procentach wykonano już deskowanie i na ukończeniu jest zbrojenie przęsła od strony Osiedla Helena.

 • Dzisiaj po lupą „drogówki” bezpieczeństwo pieszych
  Dzisiaj (tj. 30 stycznia) policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego też aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na...
 • Współpraca policjantów z władzami muszyńskiego samorządu i stowarzyszenia przynosi realne efekty
  Nowy wygląd i częściowy remont pomieszczeń komisariatu w Muszynie oraz sfinansowanie dodatkowych służb, które wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców to zasługa wieloletniego finansowego wsparcia Policji przez muszyński samorząd. Wczoraj funkcjonariusze tamtejszego komisariatu...
 • 60 tysięcy złotych na restrukturyzację małych gospodarstw!

  Od 28 lutego do 29 marca 2019 r. w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw".

  Zbiórka pieniędzy na replikę sztandaru Pułku

  Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej" organizuje zbiórkę pieniędzy na odtworzenie zaginionego sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.

  Ponad setka osób - mieszkańców osiedla Stare Miasto - zostało zaproszonych na tradycyjne świąteczno - noworoczne, zorganizowane przez zarząd osiedla. Życzenia złożyła zebranym zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka.

  Wyjątkową oprawę artystyczną na spotkanie świąteczno-noworoczne zorganizował dla swoich seniorów zarząd osiedla Centrum. Wystąpiła dla nich grupa kolędnicza z Mszalnicy (Gmina Kamionka Wielka). Życzenia w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla złożył seniorom dyrektor Wydziału Administracyjno – Organizacyjnego Michał Sach.

  Rozpoczął się proces modernizacji oświetlenia ulicznego ul. Rejtana w Nowym Sączu. Zużyte oświetlenie zastąpią nowoczesne żarówki typu Led (ok. 20 sztuk). Zamontowane będą na ulicy Rejtana od skrzyżowania z ulicami Husarska i Klasztorna, w stronę ul. Nawojowskiej.

  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu złożył wniosek o dofinansowanie na wykonanie dwóch tak zwanych „aktywnych” przejść dla pieszych. Drogowcy we współpracy z policją wytypowali dwa najbardziej niebezpieczne przejścia, na których planowane są inwestycje. To przejście przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi – Poniatowskiego oraz Al. Wolności w rejonie ulicy Żeromskiego.

  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że jutro (środa, 30 stycznia) w związku z mającym odbyć się „Polonezem pod Ratuszem”, w którym wezmą udział tegoroczni maturzyści, w godz. od 11.40 do 12.10. nastąpi tymczasowe wstrzymanie ruchu kołowego na ulicy przylegającej do płyty Rynku - odcinek od ul. Hoffmanowej i ul. Dunajewskiego, do ul. Jagiellońskiej i Lwowskiej.

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Magdalena Majka spotkali się z nauczycielami i rodzicami dzieci, uczącymi się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu, którzy protestowali pod Ratuszem przeciwko likwidacji szkoły.

  Strzelały dzieci i dorośli

  135 osób wzięło udział w XXVII Otwartych Powiatowych Zawodach Strzeleckich, rozegranych na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu.

  W V Biegu Popradzkim wzięło udział dwustu zawodników

  W minioną niedzielę w Piwnicznej Zdroju odbył się V Zimowy Bieg Popradzki w narciarstwie biegowym. Zawodnicy wystartowali z polany Obidza. Mieli do pokonania dystans 7, 14 lub 21 kilometrów. Uczestników powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz MiG Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk, a dyrektor Biegu i jednocześnie członek Zarządu Nowosądeckiego Marian Dobosz dał sygnał do startu.

  Informacja o wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko urzędnicze referent ds. płac, rozliczeń z ZUS pod kątem wynagrodzeń pracowników

  Na osiedlu Helena odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne seniorów, zorganizowane przez przewodniczącego osiedla Tadeusza Potoczka oraz członków zarządu. W spotkaniu uczestniczyła zastępca prezydenta Magdalena Majka oraz dyrektor Wydziału Administracyjno-Organizacyjnego Urzędu Miasta Nowego Sącza Michał Sach.

  Tradycyjne spotkanie opłatkowe członków i przyjaciół Fundacji Sądeckiej i Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia "Sądeczanin" odbyło się 27 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół im. Władysława Orkana Marcinkowicach. Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla reprezentował na nim radny Rady Miasta Nowego Sącza Krzysztof Ziaja.