Kategoria: Wydarzenia

 
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania organizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek: „Lachowskie smaki - gawęda o kuchni regionalnej” oraz spotkanie z pisarzem i literaturoznawcą Michałem Rusinkiem. Wstęp na obydwa wydarzenia bezpłatny. 

„Lachowskie smaki - gawęda o kuchni regionalnej” 

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 maja, o godz. 17.00. Poświęcone zostanie kuchni regionalnej. Oprócz opowieści o regionalnych przysmakach i kulinarnych tradycjach Sądecczyzny, SBP zaprasza na poczęstunek. „Lachowskie smaki - gawęda o kuchni regionalnej” to spotkanie z dr. Zenonem Szewczykiem, regionalistą, językoznawcą oraz autorem książek: „Chleb nasz powszedni czyli Kuchnia Lachów Sądeckich”, „Słownik Gwary Lachów Sądeckich”.

- Do uczestników spotkania kierujemy prośbę o zabranie ze sobą rodzinnych przepisów kulinarnych, gromadzonych i przekazywanych z pokolenia. Będzie możliwość zdigitalizowania przepisów kulinarnych, które po spotkaniu ukażą się w formie cyfrowej książki kucharskiej – wyjaśnia Dorota Wcześny z Sądeckiej Biblioteki Publicznej. 
„Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”


Drugie wydarzenie to spotkanie z Michałem Rusinkiem, pisarzem, literaturoznawcą, tłumaczem i prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Spotkanie pt. „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” odbędzie się w czwartek, 16 maja, o godz. 18.00. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek Michała Rusinka. 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-05-13 10:16:18