Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego


Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Nowego Sącza z radnymi spotkali się działacze Sądeckiego Towarzystwa Lotniczego „Orlik”: Krzysztof Witek, Tomasz Snajder i Mariusz Buchowicz. 
Towarzystwo działa od 1997 roku, zrzesza miłośników sportów lotniczych -  paralotniarstwa, szybownictwa, modelarstwa lotniczego. Działalność Sądeckiego Towarzystwa Lotniczego „Orlik” ma na celu popularyzację wśród młodzieży i dorosłych tej atrakcyjnej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu. 

- Poprzez budowanie modeli, organizację warsztatów, wystaw, pokazów, czy też corocznych Ogólnopolskich Zawodów Makiet Szybowców dużej skali, zaliczanych do Pucharu Polski ATTP, promujemy naszą pasją, jaką jest modelarstwo - mówi Krzysztof Witek z STL "Orlik". 

Członkowie „Orlika” z sukcesami startują w zawodach modelarskich w Polsce i za granicą, godnie reprezentując Nowy Sącz oraz całą Sądecczyznę. Na co dzień pasjonatów modelarstwa, bujających w obłokach swoimi modelami, można spotkać na lotnisku modelarskim w Kurowie.

Więcej szczegółów na temat Sądeckiego Towarzystwie Lotniczego można znaleźć na stronie internetowej: www.orliksacz.pl

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-05-13 08:27:19