Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników niedzielnych zgromadzeń publicznych oraz mieszkańców Nowego Sącza

Nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w Nowym Sączu i okolicach podczas odbywających się wczoraj (6 października 2019r.) zgromadzeń publicznych czuwało ponad 570 policjantów. Policjanci strzegli porządku zarówno na trasach, którymi poruszali się uczestnicy marszów, jak i na drogach dojazdowych do miasta. Było bezpiecznie – nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów.

W niedzielę ulicami Nowego Sącza przeszli uczestnicy dwóch zgromadzeń publicznych: Marszu Równości oraz Marszu dla Życia i Rodziny. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 13.00 na placu Starej Sandecji, a swój finał miał o 15.20 na placu w rejonie Dworca PKP. Z uwagi na fakt, że na trasie marszu gromadziła się grupa osób o antagonistycznych poglądach, aby zapobiec konfrontacji, policjanci na bieżąco monitorowali grupujące się osoby i zdecydowanie reagowali na wszelkie próby zakłócenia ładu oraz porządku publicznego. Po zakończeniu pierwszego wydarzenia, z Bazyliki Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu wyruszyła Procesja Różańcowa do 5 kościołów oraz Marsz dla Życia i Rodziny, w których wzięło udział ok. 3 tys. osób.

Dzięki profesjonalnym działaniom małopolskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z garnizonu podkarpackiego, niedzielne zgromadzenia odbywające się na terenie Nowego Sącza przebiegły spokojnie, bez poważniejszych incydentów.