Kolejny radiowóz dofinansowany przez samorząd, tym razem w Krynicy-Zdroju

Inspektor Jarosław Tokarczyk - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu podziękował dzisiaj (14 stycznia) Burmistrzowi Krynicy-Zdroju za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany w służbie przez krynickich policjantów.

W przekazaniu pojazdu wziął udział Piotr Ryba – Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Irena Weber-Grelecka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, a także Komendant krynickiego komisariatu – nadkom. Andrzej Stach.

Szef sądeckich policjantów, insp. Jarosław Tokarczyk wręczając okolicznościowy grawerton, podziękował przedstawicielom władz samorządowych za finansowe wsparcie udzielone w roku 2019, podkreślając dobrą współpracę i inicjatywę włodarzy podejmowaną na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów tak licznie odwiedzających uzdrowisko.

Nowy nieoznakowany radiowóz marki Hyundai Kona z napędem na 4 koła, wyprodukowany w roku 2019 o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych został zakupiony w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu krynickiego samorządu.

Wymiana policyjnego taboru jest niezwykle istotna z uwagi na to, że samochody te niejednokrotnie mają przebieg przekraczający 300 tys. kilometrów.

Zdjęcia: UM w Krynicy-Zdroju