Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Auto na wynajem długoterminowy – opel jako jedno z lepszych rozwiązań

Na początku, kiedy pomysł na samochody w abonamencie dopiero się narodził i zaczął stawiać pierwsze kroki, było to rozwiązanie przeznaczone głównie dla firm. Choć może trafniejszym określeniem byłoby stwierdzić, że była to opcja tylko dla firm. Przedsiębiorcy, którzy nie chcieli inwestować co rusz w nowe samochody, mogli skorzystać z takich aut jak chociażby audi, bmw, czy opel na abonament dostępny tutaj: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-opel/. Zarówno firmy oferujące możliwość wynajęcia auta, jak i te, korzystające z takiego rozwiązania, były zadowolone z dostępnych możliwości. Jednak z czasem, widząc jak dobrym jest to rozwiązaniem, osoby prywatne również odczuły potrzebę czegoś podobnego, ale bez posiadania własnej działalności. Gdzie jest popyt, tam pojawia się podaż, i zgodnie z tą zasadą firmy leasingowe i inne oferujące swoje auta w kredytach, stworzyły nową możliwość, nazywaną wtedy abonamentem opel drive plan (w przypadku marki opel). Na czym to polegało i jak zmieniło się do dnia dzisiejszego?

Był to program skierowany właśnie do osób fizycznych, nie posiadających własnej działalności, które chciały jednak skorzystać z wynajmu długoterminowego opla (czy też innej marki samochodu), a po jakimś czasie móc bez problemów z niego zrezygnować. Dzięki temu również osoby prywatne mogły cieszyć się nowym autem bez większych zobowiązań i tak jest aż do dziś. Jeśli chodzi o takie rozwiązanie w przypadku opla, abonament dla osób fizycznych okazał się strzałem w dziesiątkę. Wiele osób zdecydowało się skorzystać z tak łatwo dostępnego już rozwiązania, aby w pewien sposób ułatwić sobie życie. Ale jak to? Otóż, kupując samochód, wiele osób obawia się o to, że z czasem jego wartość znacząco spadnie, i jeśli będą go chcieli w przyszłości sprzedać będzie to bardzo nieopłacalne. Innych martwią szczególnie potencjalne stłuczki, które mogą się wydarzyć lub zarysowania na karoserii samochodu, które również mogą znacząco wpłynąć na obniżenie jego wartości. W tym przypadku opel w abonamencie, okazuje się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Użytkujemy auto przez określony w umowie czas, a później je oddajemy niczym się nie martwiąc. Abonament, który opłacamy każdego miesiąca pokrywa wszelkie obicia, itp. Ponadto, zawiera w sobie serwis części samochodowych. Jeśli na przykład zepsuje się coś na co nie ma już gwarancji lub jakaś część ulegnie awarii, abonament pokrywa wszelkie naprawy. Tak samo rzecz się ma w przypadku przeglądów i diagnostyki komputerowej.

Poza tym, decydując się na rozwiązanie jakim jest auto w abonamencie, opel, bmw, audi, czy jakiekolwiek inne, możemy poczuć się nieco bardziej luksusowo, gdyż wynajem samochodu pozwala nam się cieszyć modelami, na których kupno być może nie byłoby nas stać, z bogatszym wyposażeniem i o lepszym standardzie.

Innym czynnikiem, przez który wiele osób fizycznych decyduje się na opla na abonament jest fakt, że po wygaśnięciu umowy, nic nas nie związuje z użytkowanym do tej pory samochodem. Po prostu oddajemy go dealerowi i przerzucamy się na nowszy model opla lub zupełnie inną wybraną przez nam markę. I po upływie kolejnej umowy, od nowa robimy to samo. Wygoda jaką jest tak szybkie zmienianie auta na całkowicie nowe, jest na pewno wielką zaletą długoterminowego wynajmu opla. Z drugiej zaś strony, jeśli auto bardzo przypadło nam do gustu i nie chcemy się z nim rozstawać, możemy je wykupić i cieszyć się nim przez dużo dłuższy czas. Bez wątpienia, rozwiązanie jakim było wprowadzenia możliwości najmu samochodów dla osób prywatnych na pewno dało bardzo dobre, a może i lepsze od oczekiwanych, rezultaty.