Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Sądeccy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, od początku roku szkolnego systematycznie prowadzą prelekcje promując podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Wrzesień jest miesiącem, w którym policjanci w szkołach podstawowych i przedszkolach przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, starając się uwrażliwiać dzieci na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą je spotkać w drodze do i ze szkoły. W tym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odwiedzili m.in. szkołę w Rdziostowie, Niskowej, Piątkowej, Małej Porębie, Marcinkowicach, a także Szkołę Podstawową nr 21 i Zespół Szkół Akademickich w Nowym Sączu.

W każdej z placówek podczas prelekcji dzieci dowiedziały się jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z drogi. Policjanci również przypomnieli najmłodszym, że duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma używanie elementów odblaskowych, szczególnie w czasie nadchodzących jesiennych dni, kiedy na zewnątrz często panuje deszczowa aura i szybciej zapada zmierzch. Funkcjonariusze wręczyli pierwszoklasistom elementy odblaskowe, aby idąc do szkoły i wracając z niej, mogli być bardziej widoczni - a tym samym bezpieczni - na drodze.