Podziękowania dla rodziców - osobne dla mamy i taty. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na tę opcję

3 min czytania
Podziękowania dla rodziców - osobne dla mamy i taty. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na tę opcję

Podziękowania dla rodziców - osobne dla mamy i taty. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na tę opcję

Chociaż każda ceremonia ślubna i wesele różnią się od siebie, mają wspólne tradycyjne zwyczaje. Są nimi pierwszy taniec, oczepiny i najbardziej emocjonujący moment - podziękowania rodzicom za trud włożony w wychowanie. Rodzice nie muszą dostawać wspólnego prezentu - obdarujcie ich osobno!

Osobne podziękowania dla mamy i taty na weselu

Podziękowania to bardzo emocjonujący moment. Para młoda przemawia do swoich rodziców, dziękując im za trud włożony w wychowanie i wspólne chwile - te lepsze i te gorsze. Częstą praktyką jest darowanie im wspólnego prezentu, np. kosza ze słodyczami i kwiatów w ramach podziękowań dla rodziców. Nie twierdzimy, że to zła opcja, ale przyznajcie sami: każdy z nas lubi dostawać prezenty, prawda? Młodzi coraz chętniej decydują się na osobne podziękowanie dla mamy i osobne dla taty. Mama dostaje np. biżuterię z grawerem w drewnianym pudełku, a tata ciekawy trunek w zestawie z eleganckimi kieliszkami. Przykład na różnego typu oryginalne podziękowania dla rodziców znajdziesz w artMA.

Ciekawą propozycją jest prezent w formie obrazu, na którym jest tekst podziękowań i zdjęcie - niech każdy rodzic dostanie osobne, spersonalizowane - na pewno będą mile zaskoczeni taką formą. Przy wyborze prezentu i podziękowań warto dopasować manierę treści do charakteru rodzica. Być może jedni docenią podniosłe, pełne miłości i wdzięczności słowa, a innych rozśmieszą humorystyczne rymowane podziękowania dla rodziców?

Osobne podziękowania dla rodziców a skomplikowane przypadki

Moment podziękowań dla rodziców jest szczęśliwy wtedy, gdy jesteśmy z nimi blisko - co jednak zrobić, gdy ta więź jest słabsza, rodzice się rozstali lub jedno z nich nie żyje? Warto takie podziękowania zorganizować osobno, dzięki czemu żadna osoba nie będzie urażona, a tradycji stanie się zadość. Można również stworzyć indywidualne treści, dziękując za istotne momenty w życiu, w których mama lub tata byli obecni wspólnie. Można upamiętnić zmarłą osobę na weselu, wyświetlając np. wspólne zdjęcia.

W sytuacji, gdy rodzice są po rozwodzie, również powinno się im oddzielnie podziękować oraz wręczyć im osobne prezenty. W przypadku, gdy rodzice są w nowych związkach, na środek sali w czasie podziękowań powinno się zaprosić ich bez partnerów. Powinno się zrezygnować ze wspólnego tańca rodziców i nowożeńców, by uniknąć nieprzyjemnych okoliczności. Wyjątkiem są sytuacje, gdy więź, np. z ojczymem i ojcem jest tak samo mocna — należy pamiętać, by podjeść do tego indywidualnie i podjąć decyzję zgodnie z samym sobą.

Podziękowania dla rodziców zwykle odbywają się podczas wesela, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to w bardziej dogodnym czasie, poza przyjęciem lub w kuluarach, bez towarzystwa wszystkich gości. Ślub jest bardzo emocjonującym i stresującym wydarzeniem dla nowożeńców, ale i dla rodziców, więc jeśli czujecie, że chcecie z nich zrezygnować, nie brnijcie w nic na siłę. Można również podziękować rodzicom w domu zaraz po błogosławieństwie lub po wyjściu z kościoła czy urzędu — w ten sposób również unikniecie niezręcznych okoliczności.

Każdy z nas lubi dostawać prezenty - opcja oddzielnych podziękowań dla mamy i taty daje im szansę otrzymania czegoś spersonalizowanego, dostosowanego do upodobań, zainteresowań, pasji. Czasem jednak się zdarza, że sytuacja w rodzinie jest bardziej skomplikowana, a mimo to nie wyobrażamy sobie pominąć tej ważnej chwili. Oddzielne podziękowania dla mamy i taty są wówczas sensownym wyjściem.

Autor: Materiał partnera

nowosadecki24_kf