W najbliższy piątek, 27 maja 2022 r., w MCK Sokół w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a także Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Patronat nad imprezą objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – dr Jan Golba.

- To doskonała okazja do podjęcia tematu codziennego funkcjonowania osób z niepełną sprawnością w społeczeństwie. Na każdym kroku napotykają one nie tylko bariery architektoniczne, ale również te bardziej dotkliwe - edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne czy kulturalne – mówi Maria Żuchowicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie. – Dlatego, wraz ze Stowarzyszeniem „Sposób na życie” i MCK Sokół w Nowym Sączu organizujemy drugą edycję imprezy pod hasłem „Kolory naszego życia”. Wydarzenie ma charakter nie tylko integracyjny, ale i promocyjny - chcemy pokazać, jaki potencjał tkwi w osobach z niepełnosprawnością, jak potrafią być twórcze i utalentowane.

Każda z zaproszonych placówek prowadzących zajęcia dla niepełnosprawnych zaprezentuje na scenie program artystyczny nawiązujący do tematu przewodniego. Będzie również szansa pochwalenia się swoimi pracami plastycznymi w trakcie trwania imprezy.

Początek spotkania o godz. 10 w sali im. Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół w Nowym Sączu.