21 września br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego funkcjonariusze sądeckiej drogówki prowadzili działania w ramach ROADPOL Safety Days. Wśród atrakcji przygotowanych dla kierujących był m.in. symulator dachowania i alkogogle.

ROADPOL Safety Days (z ang. Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), realizowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

21 września br. w akcję włączyła się także sądecka Policja. Podczas wczorajszych działań na Sądecczyźnie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zwracali uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także promowali bezpieczne zachowania i podnosili świadomość na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Działania Policji wsparł również Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, którego przedstawiciele wspólne z policjantami wręczali pieszym, rowerzystom i kierowcom elementy odblaskowe, ulotki oraz drobne upominki.

Tego dnia na parkingu przy rondzie Solidarności w Nowym Sączu, dzięki uprzejmości Fundacji Prodriver z Tarnowa, dla kierujących dostępne były również alkogogle, refleksomierz, aparat do badania czasu reakcji oraz symulator zdarzeń drogowych. Urządzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a imitacja dachowania pozwoliła kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z podróżnymi podczas wypadku.

Film ROADPOL_Safety_Days_2022_w_Nowym_Saczu.mp4

Opis filmu: ROADPOL Safety Days 2022 w Nowym Sączu

Pobierz plik ROADPOL_Safety_Days_2022_w_Nowym_Saczu.mp4 (format mp4 - rozmiar 33.6 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.42 KB
    deskrypcja do filmu