Powiat Nowy Sącz: Uwaga! II stopień ostrzeżenia: burze, deszcz, wiatr i możliwe podtopienia

1 min czytania

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00 do jutra (5 sierpnia 2023 r.) do godz. 16:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Ponadto, Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00 do jutra (5 sierpnia 2023 r.) do godz. 18:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. /018/414-16-21, lub po godzinie 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu /047/ 831-49-11, /047/ 831-19-12.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, nowosadecki.pl/pl/uwaga-ii-stopien-ostrzezenia-burze-deszcz-wiatr-i-mozliwe-podtop

Autor: krystian