Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kategoria: Wydarzenia


Z udziałem wiceprezydent Nowego Sącza Magdaleny Majki oraz Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Iwony Mularczyk w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego odbyła się sesja popularno - naukowa poświęcona realizacji pasji oraz problemom nałogów wśród młodzieży. Referaty wygłosili przedstawiciele uczelni wyższych, psychologowie, artyści, członkowie stowarzyszeń oraz sportowcy.  

W sądeckim ekonomie już od wielu lat odbywają się coroczne sesje popularno - naukowe. Mają one nie tylko walor naukowy, ale również wychowawczy. Tym razem uczniowie wysłuchali referatów na temat realizacji pasji w życiu ale także niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą korzystanie z różnego rodzaju używek. 

Zagadnienia w ciekawy sposób przedstawili m.in. dr Ewa Dziewiońska z Akademii IGNATIANUM w Krakowie, dr Tomasz Zacłona z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, radny Rady Miasta Nowego Sącza Leszek Gieniec, sądecki artysta mgr Mors, dyrektor Ośrodka Kultury w Podegrodziu Krzysztof Bodziony.
 


 

- Chciałabym bardzo podziękować zarówno dyrekcji, jak i całej społeczności szkolnej za to, że od tylu lat konsekwentnie realizujecie Państwo te sesje naukowe. Z niecierpliwością czekam już na jubileuszową, 25. która odbędzie się w przyszłym roku - powiedziała wiceprezydent Magdalena Majka.  

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych dr Tomasz Połomski przywołał cytat Ryszarda Kapuścińskiego, który zwykł mawiać: „Pasja, pasja, trzeba mieć pasję”. - Dlaczego wybitny reporter upierał się przy tym stanowisku? Czym w życiu człowieka jest lub powinna być pasja? Czy nadaje ona życiu sens, wypełnia je treścią, a może wypala i wyniszcza, jeśli poświęcamy się jej za bardzo? - tymi pytaniami dyrektor Ekonoma zachęcił licznie zebranych na sali gimnastycznej uczniów do wysłuchania referatów. 

W sesji naukowej w Zespole Szkół Ekonomicznych uczestniczyli również dyrektorzy i nauczyciele sądeckich placówek oświatowych (m.in. dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków, komendant główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" OSW), rektor Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University dr Dariusz Woźniak, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Nowego Sącza Grzegorz Ledziński, kpt. Mariusz Dominik z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu oraz inni zaproszeni goście. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

     
     
     
     
     
 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM Dodano: 2019-03-13 12:49:36


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.