Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kategoria: Wydarzenia

Siedem drużyn z klas I-III nowosądeckich szkół podstawowych przyjęło zaproszenie do Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu, na organizowany tam już po raz 19. Międzyszkolny Konkurs „Mój Region”. Uczestnicy mierzyli się z pytaniami dotyczącymi między innymi historii miasta oraz malowali architekturę Nowego Sącza.
 

 
 

„Nie dołbym cie Sącu
Za skarby wszechświata
Bom się tu ulęgnął
Na niebieskich kwiatach…”

 

Fragment wiersza Piotra Krzykalskiego był mottem konkursu „Mój Region”.

 

- Po raz kolejny zaprosiliśmy dzieci do udziału w tym konkursie – mówi dyrektor Szkoły  Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu Julita Szofer Florek. – Organizujemy ten konkurs, bo piękna jest sądecka ziemia i bogate są karty historii Nowego Sącza i okolic. Przeszłość obecna jest w legendach, obyczajach, dokumentach, starych murach. Dajemy dzieciom możliwość poznania przeszłości i teraźniejszości naszego miasta i regionu.
 

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „MÓJ REGION”
 

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu
 

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 21 im. Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu
 

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 im. Karola Szymanowskiego w Nowym Sączu
 

Nagrody wręczały dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Sączu Małgorzata Lenartowicz.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

        
        
        
        
        

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-03-13 14:19:18


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.