Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek i dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza Marta Poremba odwiedzili teren budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prace trwają, a wykonawca obiecał, że budowa zakończy się zgodnie z planem.
 


 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt, zlokalizowane przy ulicy Tłoki, zostanie oddane do użytku w czerwcu 2019 roku. Będzie przyjmować oraz zabezpieczać i przygotowywać do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu Miasta Nowego Sącza. Schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie tam 70 psów i 15 kotów. Dla nich przygotowano między innymi zadaszone pomieszczenia, boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastu metrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano też wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych.
 

Według założeń w schronisku będzie pracować od 5 do 6 osób, wspomaganych przez wolontariuszy. 
 

Koszt inwestycji to ponad 1 mln 400 tysięcy zł.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

       
       
       
       
   

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-03-12 13:45:19


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.