W sobotę sądeccy policjanci zainaugurowali akcję profilaktyczną pn. „BIKE-OWE BEZPIECZEŃSTWO”

Początek działań, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na Sądecczyźnie, zaplanowano na 11 maja 2019 roku podczas uroczystego otwarcia nowego mostu na rzece Dunajec. W czasie trwania akcji pod nazwą „Bike-owe bezpieczeństwo” sądeccy policjanci oprócz promowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym obejmą również nadzorem miejsca, gdzie najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów i pieszych.

Organizatorami akcji, której głównym celem jest przypomnienie i utrwalenie uczestnikom ruchu drogowego zasad korzystania z dróg dla rowerów i przejść dla pieszych jest m.in. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz sklep rowerowy Bike Atelier.

W ramach akcji policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy współpracy z funkcjonariuszami komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa obejmą nadzorem następujące ulice Nowego Sącza: Węgierską, Nadbrzeżną, Królowej Jadwigi, I Brygady oraz al. Piłsudskiego, a także Stary Sącz, Krynicę-Zdrój i Grybów. Działania będą prowadzone cyklicznie, a policjanci w szczególności będą zwracać uwagę na uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się po drogach dla rowerów i przejściach dla pieszych. Dodatkowym wsparciem będą patrole rowerowe Wydziału Prewencji, które będą kierowane na ścieżki rowerowe oraz w miejsca trudnodostępne dla patroli zmotoryzowanych.

Organizatorzy akcji pn. „Bike-owe bezpieczeństwo” przewidzieli również wiele atrakcji – m.in. spotkania, szkolenia, pokazy, warsztaty związane z bezpiecznym poruszaniem się na jednośladach oraz konkursy. Działania zostaną podsumowane w październiku, na zakończenie sezonu rowerowego.

Plakat promujący akcję pn. Bike-owe bezpieczeństwo"Ulotka zawierająca najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się rowerem