UM Nowy Sącz: Debata o usługach komunalnych wzrost cen wody i ścieków problemem dla mieszkańców i spółdzielni
**W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych i zarządcami nieruchomości z terenu Nowego Sącza. Prezydent Ludomir Handzel, wraz z zastępcą Arturem Bochenkiem omówili sprawy związane z usługami komunalnymi.
**
_- Zarządzają państwo miejscami gdzie mieszka większość mieszkańców Nowego Sącza _ powiedział prezydent Ludomir Handzel. _ Chcę podkreślić, że deklarujemy ze strony miasta całkowitą współpracę. Bardzo ważną kwestią jest na przykład rozwój monitoringu w mieście i poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców. Chciałbym prosić, żeby Spółdzielnie udostępniały miejsca do montażu kamer. W planie jest budowa centrum monitoringu miejskiego, gdzie będzie trafiał zebrany materiał.
_
Spotkanie zdominował temat wprowadzenia przez Zarząd Sądeckich Wodociągów podwyżki cen wody i ścieków. Przedstawiciele spółdzielni podkreślali, że takie działanie zaszkodzi nie tylko mieszkańcom, ale też spółdzielniom mieszkaniowym, które mają zbyt mało czasu na wprowadzenie nowych stawek.
_- Jesteście najbliżej mieszkańców miasta _ mówił wiceprezydent Artur Bochenek. _ Chcieliśmy wysłuchania waszych problemów i wspólnego zastanowienia się nad ich rozwiązaniem. Wiem, że dostaliście już informację od Sądeckich Wodociągów o planowanej podwyżce. Spółka, nad którą miasto nie ma kontroli, ma kilku milionowe zyski, a chcę zaznaczyć, że mieszkańcy i tak dopłacają do funkcjonowania spółki, bo miasto przekazuje jej dopłatę do taryfy. Próby obarczania winą Prezydenta i Radę Miasta o to, że ceny w ostatnim kwartale roku poszybują do góry, są nie na miejscu. Warto się też zastanowić, dlaczego woda w Nowym Sączu jest praktycznie najdroższa w skali całego kraju.
_
Podczas spotkania omówiono także tematy związane z wprowadzeniem Karty Nowosądeczanina, rozwoju infrastruktury i remontami sieci ciepłowniczej. Prezydent zaproponował także spotkania przedstawicieli spółek miejskich z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych.
W spotkaniu wzięli również udział Radni Miasta Nowego Sącza: Krystyna Witkowska, Leszek Gieniec, Józef Hojnor i Krzysztof Ziaja.
Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-23 14:32:05
Urząd Miasta Nowego Sącza, nowysacz.pl/, nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/21801
Autor: krystian