Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na nieodpłatne badania densytometryczne, dotyczące diagnostyki osteoporozy w ramach programu polityki zdrowotnej "Zdążyć przed osteoporozą – profilaktyka", edycja 2019.  Badania organizuje Wydział Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.
 


 

Akcja ma na celu rozpoznanie osteoporozy i umożliwienie oceny zagrożenia tą chorobą w perspektywie kilku następnych lat. W badaniu gęstości kości mogą wziąć udział odpowiednio kobiety od 55. roku życia i mężczyźni od 60. roku życia. Program dotyczy osób zamieszkałych na terenie miasta Nowego Sącza, które w ostatnich dwóch latach nie brały udziału w podobnym  programie profilaktycznym.
 

Zapisy uczestników do udziału w programie prowadzi: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Remedium" Sp. z o. o., ul. Poniatowskiego 2, 33-300 Nowy Sącz, w godz. 11:00 - 14:00, telefonicznie pod numerem 782-520-100, lub bezpośrednio w siedzibie poradni.
 

Zapisy na badania prowadzone będą do wyczerpania limitu wolnych miejsc – decyduje kolejność zgłoszenia. Zapraszamy! /Fot. ilustracyjna: pexels.com/.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-07 09:00:40