UM Nowy Sącz: Rusza modernizacja sieci ciepłowniczej na os. Wojska Polskiego umowa podpisana

2 min czytania

Prezydent Ludomir Handzel uczestniczył w podpisaniu umowy na modernizację sieci ciepłowniczej na Osiedlu Wojska Polskiego. Umowa została podpisana pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu reprezentowanym przez prezesa Zarządu Pawła Kupczaka oraz wiceprezesa zarządu Andrzeja Brzezińskiego, a Przedsiębiorstwem Usługowo Produkcyjno-Handlowym OTECH Sp. z o.o. w Gorlicach.

_- To modernizacja ponad kilometrowej sieci ciepłowniczej. Inwestycje trwają od 2020 roku, czyli modernizacji sieci ciepłowniczej na Osiedlu Westerplatte. Rozwijamy ciepło systemowe. To redukcja kosztów i zanieczyszczenia powietrza o 99 procent. Walczymy o czyste powietrze w Nowym Sączu _ powiedział prezydent Ludomir Handzel.

W ramach prowadzonych prac zostaną zlikwidowane trzy wymienniki grupowe zlokalizowane na os. Wojska Polskiego przy ul. I Brygady 14, ul. I Brygady 20, ul. Korzeniowskiego 10, a także przebudowa 1247 m sieci ciepłowniczej z systemu czteroprzewodowego nisko-parametrowego zasilanego z likwidowanych wymiennikowni grupowych na system dwuprzewodowy wysokoparametrowy z indywidualnymi węzłami cieplnymi.

_- W 2020 roku zmodernizowaliśmy lub wybudowaliśmy prawie 7 kilometrów sieci ciepłowniczych. Udało nam się wybudować kocioł biomasowy. W planach mamy inwestycję związaną z silnikami kogeneracyjnymi. Będzie to kolejne źródło ciepła oraz produkcja energii elektrycznej. Oznacza to, że MPEC stanie się elektro-ciepłownią _ mówił Paweł Kupczak, prezes MPEC.

PRZEDSIĘWZIĘCIE OBEJMUJE:

  1. likwidację sieci niskoparametrowej,
  2. wykonanie sieci wysokoparametrowej do węzłów cieplnych 1 247 metrów,
  3. likwidację wymiennikowni grupowej przy ulicy:
  • •I Brygady 14,
  • •I Brygady 20,
  • •Korzeniowskiego 10,
  1. wbudowanie 23 szt. kompaktowych dwufunkcyjnych (c.o. + c.w.u.) węzłów cieplnych,
  2. adaptację istniejących pomieszczeń rozdzielni cieplnych dla potrzeb projektowanych węzłów cieplnych,
  3. montaż systemu monitoringu pracy węzłów cieplnych.
  • wymiana 1 247 metrów rur ciepłowniczych mających 40 lat i grożących awariami,
  • pełna automatyka pogodowa pozwoli zmniejszyć zużycie ciepła przez odbiorców i zapewni oszczędności,
  • ograniczenie występowania ubytków wody sieciowej,
  • zwiększenie efektywności energetycznej systemu ciepłowniczego, dzięki ograniczeniu strat na przesyle ciepła poprzez zastosowanie rurociągów preizolowanych w miejsce sieci tradycyjnych,
  • zmniejszenie zużycia ilości paliwa do produkcji ciepła co bezpośrednio wpłynie na ograniczenie emisjido środowiska.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-03-18 13:52:11

Urząd Miasta Nowego Sącza, nowysacz.pl/inwestycje/24773

Autor: krystian