Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Małopolska Policja koordynowała szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19 w naszym województwie (poza wojskiem). Pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 zostało zaszczepionych 10 253 mundurowych, w tym 4 335 policjantów.

24 marca br., w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja akcji szczepień służb mundurowych. Policjanci z garnizonu małopolskiego rozpoczęli szczepienia 25 marca br. W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak. Za jego przykładem, szczepionkę przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw. pierwszej linii. W szpitalu przy ulicy Galla szczepili się policjanci z komend wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej w Krakowie oraz z komend powiatowych z Miechowa, Proszowic i Wieliczki. Proces szczepień małopolskich policjantów odbywał się również w szpitalu w Nowym Targu, gdzie podano szczepionkę mundurowym z Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej i Zakopanego. Natomiast, w szpitalu w Chrzanowie szczepili się policjanci z komend powiatowych z Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic. W kolejnych dniach szczepionkę przyjmowali także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego - w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu. Szczepienia przebiegały bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas a funkcjonariuszom wyznaczono już termin szczepień drugą dawką.

Małopolska Policja koordynowała szczepienia także innych służb mundurowych w naszym województwie (poza wojskiem). W sumie pierwszą dawką szczepionki, do 8 maja br. zaszczepiło się łącznie 10 253 funkcjonariuszy z Małopolski, m.in. z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Państwowego Czerwonego Krzyża, straży gminnych i miejskich, Służby Celno-Skarbowej, a także ratowników górskich oraz wodnych i oczywiście policjanci (4335 funkcjonariuszy co stanowi 56 % zatrudnionych). Część mundurowych (m.in. niedawnych ozdrowieńców) będzie się szczepić w późniejszym terminie.

Poddanie przedstawicieli służb szczepieniu to wyraz troski nie tylko o ich zdrowie, ale także o bezpieczeństwo i ochronę obywateli, z którymi funkcjonariusze mają kontakt podczas zdarzeń, wypadków czy interwencji.

Źródło: KWP w Krakowie