Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 981 w Krynicy-Zdroju. Warunki drogowe w naszym regionie są trudne z uwagi na opady śniegu i marznącego deszczu. Jedzmy ostrożnie. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Dzisiaj tj.29 listopada ok. godz. 9:50 na ul. Sądeckiej w Krynicy-Zdroju, na łuku drogi osobowy ford z nieustalonych na obecną chwilę przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.

W wyniku zdarzenia 19-letnia mieszkanka Sądecczyzny, pasażerka forda pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarła na miejscu zdarzenia. Natomiast kierujący tym samochodem 20-letni mieszkaniec Sądecczyzny z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Krynicy-Zdroju.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Muszynie, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Na czas wykonywanych czynności, droga wojewódzka nr 981 w Krynicy-Zdroju była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.