Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Buszkiem. Będzie to wyjątkowy wieczór, bowiem spotkanie z krakowskim poetą uświetni kontrapunkt jazzowy – na saksofonie sopranowym zagra Kazimierz Chludek.

Plakat

Wydarzenie odbędzie się 19 listopada br. o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne bilety wstępu, dostępne w wypożyczalni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Rezerwacja biletów oraz szczegółowe informacje:
tel. 18 443-87-52 wewn. 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

__________________________________________________
Adam Buszek – ur. w 1985 r. w Krakowie, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor wierszy, próz poetyckich, opowiadań, esejów. Redaktor i korektor. Publikował w prasie kulturalnej i artystycznej oraz kilku antologiach poetyckich. Laureat ogólnopolskich konkursów literackich. Autor tekstów dla dzieci. Założyciel powstającego magazynu literackiego „Sprzedawczyni Fig”.

Kazimierz Chludek
- absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, a następnie klasy saksofonu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat III nagrody na międzynarodowymkonkursie ,,Jazz Juniors’’ w Krakowie w 1993 roku. Od dziewiętnastu lat nauczyciel saksofonu i improwizacji jazzowej w PSM im. Władysława Żeleńskiego oraz od czternastu lat improwizacji jazzowej w POSM im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce otrzymał nagrodę indywidualną II stopnia przyznaną przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Uhonorowany przez Prezydenta RP Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-11-17 12:18:38