Gazetki promocyjne – niezawodny sposób na tanie kupowanie

Gazetki promocyjne są dostępne w większości polskich sklepów. Co ciekawe własne materiały promocyjne wydają nie tylko supermarkety, ale też apteki, czy sklepy ze sprzętem elektronicznym. Gazetki promocyjne nie powinny być traktowane tylko jako reklama – niektóre z nich zawierają informacje o wielu ciekawych promocjach, dzięki którym możemy znacznie zaoszczędzić na zakupach.

Czy warto korzystać z gazetek promocyjnych?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy warto korzystać z gazetek promocyjnych. Wszystko zależy od tego z jaką gazetką mamy do czynienia. Na rynku dostępne są materiały reklamowe, których celem jest jedynie prezentacja części asortymenty sprzedawanego w danym sklepie. Takie gazetki dla konsumenta nie są wartościowe. Jednocześnie wiele sklepów oferuje nam gazetki promocyjne przedstawiające produkty przecenione o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent – nimi jak najbardziej warto jest się zainteresować.

Jak oszczędzać z gazetkami promocyjnymi?

Gazetki promocyjne pozwolą nam zaoszczędzić, ale tylko pod warunkiem, że będziemy z nich korzystać umiejętnie. Są osoby, które bez namysłu kupują wszystkie przecenione produkty – to nie jest oszczędzanie. Takie postępowanie sprawia, że wydajemy więcej niż powinniśmy. Jeżeli kupujemy na promocji duże ilości żywności o krótkim terminie przydatności, ryzykujemy, że po prostu się nam ona zepsuje.

“Osoby pragnące wydawać mniej powinny pamiętać, że kluczem do oszczędzania jest planowanie, a nie korzystanie z gazetek promocyjnych. “  podpowiada Rafał z Egazetka.com

Te mogą być pomocne, ale jedynie przy okazji. Najważniejsze co musimy zrobić to stworzenie listy zakupów – powinny się na niej znaleźć tylko te produkty, które są nam naprawdę potrzebne. Jeżeli produkty z naszej listy są dodatkowo dostępne w promocji – to znakomicie. Nie kupujmy niczego tylko dlatego, że produkt ten jest dostępny taniej.

Gdzie znaleźć gazetki promocyjne?

Gazetki promocyjne jeszcze do niedawna były dostarczane do naszych skrzynek pocztowych, co nie było najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie wszyscy życzyli sobie, żeby ich skrzynka na listy była regularnie zapychana gazetkami. Dziś gazetki znajdziemy przede wszystkim w sklepach – najczęściej są one ulokowane przy wejściach do sklepów.

Część dużych sklepów drukuje gazetki promocyjne nawet kilka razy w tygodniu. Jest to duże udogodnienie dla klientów, a jednocześnie ogromne obciążenie dla środowiska. Marnotrawstwo jest szczególnie widoczne, gdyż gazetkę czyta się zazwyczaj kilkanaście sekund (ostatecznie kilkanaście minut), a następnie się ją wyrzuca. Osoby, które troszczą się o środowisko chętnie wybierają gazetki promocyjne online. Z miesiąca na miesiąc stają się one coraz bardziej popularne. Zaletą gazetek w formie elektronicznej jest nie tylko oszczędność papieru, ale też fakt, że możemy się z nimi zapoznać bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzemy konkretną miejscowość, a następnie sklep, w którym zamierzamy zrobić zakupy, a otrzymamy listę promocji obowiązującą w danej placówce.