Oglądaj filmy, jak w prawdziwym kinie – to możliwe z uchwytem do projektora

Jeżeli projektor stanowi jeden z najważniejszych sprzętów elektronicznych w Twoim salonie, na pewno myślałeś o wyborze uchwytu ściennego czy też sufitowego. Jedną z możliwości jest także statyw, który zdecydowanie wspiera mobilność. Co powinniśmy wiedzieć w momencie, kiedy stoimy przed wyborem jednego z tych urządzeń?

Dla niektórych uchwyt do projektora jest zwykłym dodatkiem, natomiast jego zastosowanie może sprawić, że na nowo odkryjemy magię projekcji. Nie można jednak z góry uznać, że uchwyt do niezbędny element naszego zestawu, ponieważ niego obecność powinna być uwarunkowana od kilku ważnych czynników. Zanim dokonamy wyboru, opłaca się dowiedzieć nieco więcej na temat dostępnych modeli.

Uchwyty do projektorów – wstępne rozpoznanie

Już sam wzrost zainteresowania rzutnikami sprawia, że każdy użytkownik wyrobił w sobie pewne nawyki ich użytkowania, a to np. automatyczne ustawianie ich na stołach lub innych płaskich powierzchniach prostopadłych do ekranu. Takie wyjście jest łatwe i szybkie, a szczególnie wtedy, kiedy projekcję chcemy rozpocząć natychmiast. Jeżeli jednak nasz projektor jest na stałe obecny w danym pomieszczeniu powinniśmy wymagać więcej pod kątem jakości obrazu czy też samego komfortu użytkowania. Jeśli ustawimy projektor tak jak podają elementarne zasady, na pewno dopilnujemy obydwu aspektów. Świadomi producenci chętnie oferują nam nowe produkty, dzięki którym ich projektory mogą działać jeszcze lepiej.

Uchwyt do projektora z możliwością mocowania na suficie

Najbardziej popularny i najchętniej wybierany typ uchwytów, który spotkamy w różnych konfiguracjach to właśnie te sufitowe. Stawiamy na nie w przypadku wysokich pomieszczeń, gdyż na taki montaż pozwalają specjalne belki oraz wysięgniki. Krótkie i mniejsze uchwyty doskonale sprawdzają się też w przy niskim suficie. Wiele modeli posiada także takie opcje, jak np. regulacja pochylenia projektor, a także regulacja wysokości. Sama konstrukcja sprawia z kolei, że będziemy w stanie wygodnie schować przewody. Sufitowe uchwyty do projektora to płyta oraz ramiona montażowa, co sprawia, że rzutnik można przykręcić. To naprawdę ogromna wygoda, kiedy jeszcze nasz rzutnik ma specjalny przycisk sterujący. Wówczas, gdy nie mamy dostępu do pilota możemy łatwo uruchomić sprzęt, jednak pamiętajmy, aby nie umieścić projektora poza zasięgiem naszych dłoni.

Zawsze można postawić też na sufitowy uchwyt wraz z półką na rzutnik. Tutaj płytę i ramiona zastąpione są specjalną płaską półką, na które ustawiamy urządzenie. Niekiedy zauważymy, że dostępna jest też winda projektora, która może współdziałać z półką wysuwającą się z zabudowanego sufitu. Najlepiej sprawdzi się to w wysokim pomieszczeniu, ale nie zaszkodzi także podczas obecności zdalnie sterowanego mechanizmu opuszczania projektora.

Uchwyt do projektora z możliwością mocowania na ścianie

Takie uchwyty zwykle są dopasowaną do swej roli półki, natomiast istnieją także modele, dzięki którym przymocujemy nasz rzutnik poprzez płytę montażową lub ramiona. Zupełnie jak w przypadku sufitowych uchwytów, tutaj także możemy przebierać w dodatkowych funkcjonalnościach, a to chociażby regulacje pochylenia, długości wysięgnika, a także obrotowa głowica.

Statyw do projektora dla mobilności naszych projekcji

Nie każdy może sobie pozwolić na montaż projektora czy to na ścianie, czy też na suficie. Nie eliminuje to jednak możliwości wygodnego korzystania z rzutnika, ponieważ zawsze można postawić na statyw. To rozwiązanie będzie idealne, jeśli mamy dość zmienne potrzeby pod kątem projekcji. Mamy tutaj do czynienia z funkcjonalnymi kółkami, czy też możliwością regulacji praktycznie wszystkich innych elementów. Dodatkowe elementy i sam statyw sprawia, że będziemy mogli ustawić nasz zestaw dokładnie tak, jak potrzebujemy, czyli idealnie naprzeciwko ekranu. Niezależnie od wybranej przez nas opcji, na pewno nie zechcemy już powrócić do rozwiązania ze stolikiem. Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do wygody.