10 lutego br. w Warszawie zakończył się XIII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. W zwycięskiej Reprezentacji Polskiej Policji wystąpił sądecki mundurowy, sierż. sztab. Mateusz Orzechowski.

Ten piłkarski turniej jest hołdem złożonym stołecznemu policjantowi, podkom. Andrzejowi Strujowi, który 13 lat temu zginął interweniując podczas urlopu wobec dwóch agresywnych młodych mężczyzn demolujących tramwaj. Śmiertelne okazały się ciosy nożem, zadane przez jednego z bandytów. Na pomysł zachowania pamięci o Jego postawie dla potomnych, wpadli w 2010 roku mł. insp. w st. spocz. Andrzej „Pułko” Kuczyński, obecnie pracujący Biurze Komunikacji Społecznej KGP i legendarny trener Andrzej Strejlau.

Podczas inauguracji tegorocznego turnieju m.in. wręczono podziękowania dla przedstawicieli instytucji, które włączyły się w organizację wydarzenia, a reprezentacje polskiej Policji w piłce nożnej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet zostały uhonorowane specjalnymi podziękowaniami za sukcesy odniesione w 2022 roku. Przypomnijmy – policjantki zajęły trzecie miejsce w światowym turnieju piłki nożnej halowej w listopadzie w Niderlandach, a mężczyźni obronili mistrzowski tytuł z 2021 roku zdobywając pierwsze miejsce w rozegranym w grudniu ubiegłego roku na Teneryfie międzynarodowym turnieju siedmioosobowych drużyn policyjnych. To specjalne wyróżnienie otrzymał również sierż. sztab. Mateusz Orzechowski, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który jest członkiem reprezentacji polskiej Policji.

W 13. edycji turnieju, do którego akces zgłosiły 64 zespoły, zwycięstwo odniosły drużyny występujące pod szyldem KGP - Reprezentacji Polskiej Policji. Zajęły pierwsze miejsca w kategorii pań, OPEN mężczyzn i panów 35+! Wśród reprezentantów zwycięskiej drużyny był również sądecki policjant, sierż. sztab. Mateusz Orzechowski.


Obszerne relacje wraz ze zdjęciami z XIII Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja (8-10.02.2023) znajdują się komunikatach KGP dostępnych w poniższych linkach:

  • https://policja.pl/pol/aktualnosci/228014,XIII-Miedzynarodowy-Turniej-Sluzb-Mundurowych-w-Pilce-Noznej-Halowej-im-podkom-A.html
  • https://policja.pl/pol/aktualnosci/228073,Trwa-Turniej-im-podkom-Andrzeja-Struja.html
  • https://policja.pl/pol/aktualnosci/228122,Zakonczyl-sie-Turniej-im-podkom-Andrzeja-Struja.html