Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charytatywną zbiórkę na zakup sprzętu dla pacjentów oddziałów pulmonologicznych hojnie wsparli również mieszkańcy Sądecczyzny. W akcję włączyli się także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz przygotowali stoisko profilaktyczno-edukacyjne i pakiety gadżetów na licytację.

28 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32, również na Sądecczyźnie. Na ulicach regionu pojawili się wolontariusze, którzy tym razem kwestowali pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. O ich bezpieczeństwo od godzin porannych do czasu zakończenia zbiórki, dbała zwiększona ilość policyjnych patroli, w tym z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz V Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Z okazji finału WOŚP na płycie rynku w Nowym Sączu zorganizowano mnóstwo atrakcji, w tym m.in. występy muzyczne, zabytkowe pojazdy, pokaz ratownictwa. Swoje stoisko profilaktyczno-edukacyjne przygotowali również policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy. Mundurowi przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa i organizowali quizy dla najmłodszych. Chętni mogli odbić swoje linie papilarne na pamiątkowym dyplomie. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i policyjny sprzęt służbowy, które można było obejrzeć z bliska. Nie zabrakło też drobnych upominków i materiałów edukacyjnych.

Mundurowi z naszej jednostki przekazali na licytacje WOŚP dwa pakiety gadżetów związanych z sądecką Policją. Znalazły się w nich m.in. maskotki, filiżanka i pijałka do picia wody mineralnej, kalendarz, pamiątkowy album wydany z okazji 100-lecia Policji, smycze, długopisy i elementy odblaskowe. Na rynku w Nowym Sączu trwała zacięta rywalizacja o oba pakiety policyjnych gadżetów. Zostały wylicytowane za kwotę ponad 1,5 tysiąca złotych, która zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas 32. Finału WOŚP na Sądecczyźnie było bezpiecznie, nie odnotowano żadnych niepokojących incydentów.