Policja Nowy Sącz: Sądeccy policjanci grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Solidarność w rytmie serca - sądeckie społeczeństwo wspiera WOŚP z niezachwianym zaangażowaniem!
  • Nowosądecka policja aktywnie uczestniczyła w 32. Finale WOŚP, zapewniając bezpieczeństwo i angażując się w zbiórkę funduszy.
  • Atrakcje na rynku w Nowym Sączu przyciągały tłumy, a stoisko profilaktyczno-edukacyjne policji edukowało i bawiło.
  • Policyjne gadżety cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas licytacji, przynosząc znaczący dochód dla WOŚP.
  • Impreza przebiegła spokojnie, bez żadnych incydentów, co potwierdza wysoką skuteczność organizatorów.

W dniu pełnym ciepła i współczucia, kiedy to serca bijące w rytmie pomagania zebrały się na 32. Finale WOŚP, nowosądecka społeczność i funkcjonariusze policji dali wyraz swojej solidarności i wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Na ulicach miasta zauważalna była większa obecność patroli policyjnych, w tym z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz V Kompanii Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, które czuwały nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników wydarzenia.

Centrum wydarzeń stanowił rynek w Nowym Sączu, którego przestrzeń wypełniona była różnorodnymi atrakcjami. Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego lokalnej komendy, nie tylko dbali o porządek, ale również przygotowali stoisko, gdzie poprzez quizy i zabawy edukacyjne przekazywali najmłodszym wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję do wyjątkowej aktywności - odbitki linii papilarnych na pamiątkowych dyplomach. Ponadto, możliwość przyjrzenia się z bliska radiowozom i sprzętowi policyjnemu przyciągnęła wielu ciekawskich.

W atmosferze gorącej rywalizacji na rynku, licytowane były pakiety gadżetów przekazane przez funkcjonariuszy naszej jednostki. Wśród nich znalazły się maskotki, filiżanka, kalendarz oraz inne pamiątki. Wylicytowane za ponad 1500 złotych, znacząco przyczyniły się do wsparcia finansowego WOŚP. Akcja zbiórki zakończyła się sukcesem, a organizatorzy z radością mogli stwierdzić, że wśród mieszkańców Sądecczyzny panował spokój, a żadne zdarzenia nie zakłóciły tej dobroczynnej inicjatywy.


Na podstawie: Policja Nowy Sącz