Młodzi ekonomiści z Grybowa triumfują w rajdzie na Cyrli
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zdobyli pierwsze miejsce w rajdzie „Młodych Ekonomistów”! Wydarzenie, które odbyło się na polanie Cyrla, przyciągnęło uczestników z wielu szkół ponadpodstawowych. To była nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
  1. Rajd rozpoczął się w Rytrze przy ruinach zamku.
  2. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach ekonomicznych i sportowych.
  3. Zwyciężyła drużyna z ZSZ w Grybowie.
  4. W rajdzie uczestniczyło 112 uczniów oraz 10 opiekunów.

Rajd „Młodych Ekonomistów” rozpoczął się w Rytrze, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć ruiny średniowiecznego zamku. Następnie trasa prowadziła przez malownicze tereny, a finalnym celem była polana Cyrla. To tam odbyły się główne konkurencje, w których młodzi ekonomiści mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

- Początkiem wędrówki było Rytro i ruiny średniowiecznego zamku – mówi Lesław Tarasek, dyrektor szkoły. - Dalej poprowadził nas czerwony szlak na widokową polanę Kretówki. Po dwugodzinnym marszu dotarliśmy do celu na polanę Cyrla, gdzie odbyły się konkurencje dla uczestników rajdu. Każda szkoła wytypowała trzyosobowe zespoły, które brały udział w rywalizacji: w ramach konkursu na kompozycję kwiatową, quizu wiedzy ekonomicznej i wiedzy o SKwP oraz dwóch konkurencjach sportowych.

W rywalizacji wzięło udział 112 uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych, w tym z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu. W wydarzeniu uczestniczyło również 10 opiekunów, którzy wspierali swoich podopiecznych podczas wędrówki i konkurencji.

Po intensywnych zmaganiach jury wyłoniło zwycięską drużynę, którą okazał się Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie. Uczniowie z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista zdobyli główną nagrodę. Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Krakowie, a każda uczestnicząca szkoła została wyróżniona dyplomem za udział w wydarzeniu.

W rajdzie gościnnie uczestniczył prezes SKwP Oddział w Nowym Sączu, Marek Bułat, który pełnił rolę przewodnika. Dzięki jego wsparciu i wiedzy, uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o trasie i historii mijanych miejsc.

To wydarzenie było nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także do integracji uczniów z różnych szkół. Wspólna wędrówka i rywalizacja na świeżym powietrzu sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości i budowaniu relacji.

Rajd „Młodych Ekonomistów” to doskonały przykład, jak połączyć naukę z aktywnością fizyczną i zabawą. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wysiłek!


Wg inf z: Powiat Nowosądecki