W piątek, 15 listopada, miłośnicy muzyki mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu w ramach XXX Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS. Koncert „Dobrze, że jesteś Ojczyzno” z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej Bolesława Szulii, jednego z najbardziej uznawanych dyrygentów, przyciągnął tłumy i dostarczył niezapomnianych emocji.
- Wyjątkowy wieczór pełen muzyki i emocji
- Patriotyzm i tradycja w muzyce
- Hołd złożony mistrzowi i jego twórczości
Wyjątkowy wieczór pełen muzyki i emocji
Wieczór rozpoczął się w wypełnionej po brzegi sali, gdzie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod batutą ppłka rez. Bolesława Szulii zaprezentowała bogaty program muzyczny. W jego skład weszły utwory samego jubilata, co nadało mu osobisty i unikalny charakter. Wśród kompozycji znalazły się m.in. „Serce do lotu” oraz „Preludium listopadowe”, które ujawniły pełnię talentu Szulii – od lirycznych brzmień po wirtuozerskie partie instrumentalne.
Patriotyzm i tradycja w muzyce
Koncert miał nie tylko artystyczny, ale i głęboki patriotyczny wymiar. W programie znalazły się również utwory takie jak „Na straży granic” i „Marsz Wojsk Lądowych”, które wznosiły na fali narodowego uniesienia. Artyści, w tym solistki Natalia Zabrzeska-Borowiec i Iwona Chruślicka, zachwycili publiczność emocjonalnym podejściem do wykonania, wnosząc do koncertu energię oraz pasję. W ich interpretacjach można było usłyszeć zarówno nostalgiczne tony, jak i radosne akcenty, które tworzyły niezapomnianą atmosferę.
Hołd złożony mistrzowi i jego twórczości
Koncert „Dobrze, że jesteś Ojczyzno” był również wyjątkowym hołdem dla Bolesława Szulii, którego wieloletnia praca w dziedzinie muzyki była źródłem inspiracji dla wielu pokoleń. Publiczność z entuzjazmem reagowała na każdy utwór, a w finałowym aplauzie wyczuwało się ogromny szacunek i wdzięczność za jego wkład w kulturę muzyczną. Jubileusz Szulii, obchodzony w atmosferze muzycznej doskonałości, stanowił doskonałe zakończenie festiwalu, pozostawiając w sercach uczestników trwały ślad wzruszeń i dumy narodowej.
Na podstawie: Małopolskie Centrum Kultury