Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kategoria: Wydarzenia

Wiosna to najlepsza pora na organizację i planowanie prac w ogrodach, sadach czy na balkonach mieszkań w bloku. Jest ku temu dobra sposobność. W Nowym Sączu, na Starej Sandecji przy Alejach Wolności, odbywają się w ten weekend (13 i 14 kwietnia) II Sądeckie Targi Ogrodnictwa. Organizuje je Fundacja Sądecka. 
 


 

Tegoroczne targi otworzył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który życzył odwiedzającym miłego spędzenia czasu. Targi odwiedzili także między innymi: posłowie Barbara Bartuś, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk, Jan Duda oraz wójtowie sądeckich gmin.
 

Sądeczanie, mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody, bardzo chętnie korzystają ze sposobności zaopatrzenia się w zieleń: kwiaty, sadzonki drzew i krzewów. Wystawcy oferują sprzęt ogrodniczy, dekoracje, a nawet wyposażenie niezbędne do prac w ogrodach. Fachowych porad udzielają specjaliści od zieleni.
 

Ale to nie wszystko, bo podczas targów swoje prace wystawiają artyści, można zaopatrzyć się w kosmetyki i żywność naturalną, przyprawy z całego świata. 
 

Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla wszystkich odwiedzających, są między innymi występy zespołów artystycznych, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i zabawy dla dzieci. 
 

II Sądeckie Targi Ogrodnicze odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego i Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. 
 

Jednym z partnerów targów jest spółka miejska NOVA. 

  

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-04-13 16:08:14