Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w VII Zjeździe Sądeczan. Na błoniach Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu nagrodził zwycięzców zawodów ochotniczych straży pożarnych. Kibicował samorządowcom startującym w turnieju gmin i wysłuchał koncertów zespołów regionalnych z Sądecczyzny, Słowacj i Węgier.

W zawodach wystartowali druhowie reprezentujący 16 jednostek OSP. Starosta przekazał zwycięzcom czeki na łączną kwotę 5 tys. zł. Zdobywcy pierwszego miejsca – drużyna z Jazowska, odebrali czek na 2,5 tys. zł. Druhowie z Mogilna, którzy wywalczyli drugie miejsce, zabrali do jednostki czek o wartości 1,5 tys. zł. Reprezentanci Krużlowej Wyżnej, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji, wygrali tysiąc złotych.

- Wszystkim strażakom dziękuję za ich ofiarną służbę – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Życzę im, by mieli jak najmniej interwencji. A jeśli już będą musieli interweniować, to niech każdy z tych wyjazdów kończy się sukcesem.

Na starosądeckich błoniach bawiono się cały dzień. Degustowano specjały kuchni regionalnej, podziwiano wyroby rzemieślników i artystów ludowych.