Do wszystkich pieszych: przechodząc przez jezdnię, nie patrzcie w ekrany telefonów!

Poniżej publikujemy film z potrącenia nastolatki w obrębie przejścia dla pieszych. Robimy to ku przestrodze, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Kilka dni temu w jednej z podwrocławskich miejscowości doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych. Skończyło się na złamanej ręce, ale finał mógł być dużo bardziej tragiczny. Być może tej sytuacji dałoby się jednak uniknąć. Z filmu nagranego przez samochodową kamerę wynika, że kobieta była mocno zapatrzona w ekran telefonu, a kierujący mógł zachować więcej ostrożności.

Do tego zdarzenia drogowego doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili idąca chodnikiem piesza weszła nagle na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Na filmie widać również, że młoda kobieta wpatrzona jest mocno w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.

Czynności w sprawie tego zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Do sprawy powołany zostanie biegły z zakresu wypadków drogowych, którego opinia będzie kluczowa w kwestii wskazania sprawcy wypadku.

Materiał video ze zdarzenia publikujemy również ku przestrodze dla wszystkich kierujących. Apel o treści „PATRZ I SŁUCHAJ” można bowiem skierować zarówno do pieszych, jak i do kierujących pojazdami. Rejon przejść dla pieszych to miejsca, w których kierujący zawsze powinni zachować szczególną czujność. Każdy kierowca powinien w obrębie przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność, tak samo jak osoby korzystające z pasów. Pieszy nie powinien nagle wtargnąć przed pojazd bez upewnienia się, że może bezpiecznie wejść na jezdnię.

Źródło (tekst i film): www.policja.pl (KWP we Wrocławiu/mw). Foto: KMP Nowy Sącz

Loading Video...